„Hosté přijeli ve žlutých dresech a zelených trenýrkách. My máme dvě sady – žlutou a zelenou. Tak jsme si vzali zelené dresy a žluté trenýrky. Myslím, že to byl pro diváky zážitek. My na hřišti jsme si občas pletli spoluhráče s protihráčem,“ dává hned na úvod k dobrému perličku osecký fotbalista Patrik Váňa.
Hostující celek sice díky penaltě od 10. minuty vedl, coby lídr tabulky toho ale moc nepředvedl. Baník zaslouženě srovnal a poté dál bušil do podbořanské obrany.

„Podbořany vystřelily dvakrát na bránu, z toho jednou z penalty, jinak byli dopředu celkem bezzubí. My jsme byli aktivnější, až v závěru nám docházely síly. Jednu branku nám sudí, kteří podle mě pískali tendenčně, neuznali pro ofsajd. Šancí jsme měli mnoho, bylo tam snad 20 střel, bohužel jsme dali jen jeden gól. Nastřelili jsme minimálně 4 tyče. Vzhledem k vývoji utkání je výhra na penalty ztrátou, žádné sladké vítězství nad lídrem soutěže, ale ztráta bodu. Myslím, že Podbořany odjížděly s pocitem, že je pro ně bod zlatý,“ přibližuje Váňa.

O tom, že Tatran bod bere všemi deseti, svědčí i rozhovor mezi Váňou a podbořanským Poborským z 89. minuty utkání. „Říkal, že se diví, že nevedeme 10:1, že oni si bod nezaslouží,“ tvrdí stoper Baníku.

Osek tři zápasy v řadě neprohrál, vytěžil z nich 7 bodů. „Mrzí nás první dvě utkání, v Obrnicích a s Kopisty, ve kterých jsme pokaždé prohráli poločas 0:4. Náš trenér pak zamíchal sestavou a od té doby jsme ve třech zápasech obdrželi jen dva góly, z toho jeden z penalty. Soupeře jsme v těch utkáních přehrávali. Teď se chceme udržet na této vlně. Škoda, ,že se nám nedaří proměňovat šance, kterých si vytvoříme hodně. Náš výkon a herní projev je ale momentálně dobrý. Pokud udržíme dobré výkony a zlepšíme koncovku, tak můžeme hrát v horních patrech tabulky,“ myslí si Váňa.

TJ Baník Osek – TJ Tatran Podbořany 1:1 (1:1), PK: 5:3. Branky: 30. Dragoun – 10. Poborský (PK). Rozhodčí: Suchánek – Průša, Slívko. ŽK: 4:2. Diváci: 100.