„To byla motivace, ale jinak už na klucích bylo trošku znát, že nemají o co hrát. V závěru sezony polevili. Je to o hlavách, k fotbalu to patří. Jako nováček jsme kolo před koncem šestí, to je velký úspěch," tvrdí šéf TJ Proboštov Michal Račuk.

Moderátorka FK Viagem Ústí nad Labem Táňa Bystroňová
Moderátorka při rozhovorech ukazovala vnady. A fotbalisté nevěděli, kam s očima

Před sezonou měl trošku obavy, jestli tým kouče Petra Němce bude o patro výše stačit. Nakonec se jeho obavy ukázaly jako liché. „Odehráli jsme řadu výborných zápasů. Pár jich bylo horší, hlavně s mužstvy z druhé poloviny tabulky. To jsme byli trošku jako Jánošík, protože jsme bohatým brali a chudým dávali. Ale sečteno a podtrženo, jsme se vší pokorou v duši spokojeni."

Račuk chce vyzdvihnout především přístup hráčů k tréninkovým jednotkám. „Účast byla pěkná. Nestalo se nám, že bychom museli trénink zrušit. Přístup k tréninku byl nadstandardní."

I. B třída: Duchcov (v modrém) - Blažim
Duchcov se konečně vrátí domů. Trenér Macháček promluvil o plánech

Příslušnost k širší špičce krajského přeboru je závazek do budoucna. Fanoušci, kteří chodili ve velmi slušném počtu, jsou namlsaní. „Do dalších sezon máme postupné cíle. Teď chceme zapracovat dorostence, máme je šikovné. K tomu chceme tým posílit o jednoho až dva hráče na posty, které nás pálí. Co se odchodů týče, tak vím jen o jednom hráči, který chce jít pryč. O víkendu máme závěrečnou, tak si sedneme a řekneme, jestli to bude jen on, nebo někdo další. Určitě tu nikoho nechceme držet, když chce jinam."

Kromě áčka se dařilo i béčku, které hraje okresní přebor Teplicka a Mostecka. Dobrých výsledků dosahoval rovněž dorost, svou soutěž vyhrál. „Máme radost i z mládeže. Celkově klub kvete. Nejvíc nás těší, že platí naše heslo srdce pro Proboštov. Všichni na hřišti to srdce nechávají," pokyvuje Račuk spokojeně hlavou.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...