„Půjde po delší době o větší fotbalovou akci, mezi sebou se utkají čtyři pralesní mančafty. Srandamače nemají moc váhu, proto jsme se rozhodli udělat tenhle turnaj,“ hlásil za pořadatele Roman Hruška s předstihem. 

SK Dubí je pověstný pořadatelstvím různých sportovních podniků. Parta okolo Hrušky a Janečka, předsedy klubu, v osmitisícovém městečku na úpatí Krušných hor místní obyvatele baví už několik let. Fotbalové, tenisové, volejbalové i další turnaje, taneční veselice anebo v zimě údržba přírodního kluziště, široko daleko jediného to vše mají Dubští ve svém portfoliu.

Atmosféru turnaje líčí povedené video Míry Postla 

Zdroj: Youtube

Před rokem se jim na derby okresního přeboru SK Dubí 1. FC Dubí povedlo i díky probíhajícím městským slavnostem přilákat na sedm stovek diváků, což byl za několik posledních desetiletí okresní fanouškovský rekord.

I tentokrát byl stadionek, který už toho pamatuje leccos, velmi slušně zaplněný. Diváci si užívali doprovodných programů a především bohatého občerstvení, které na Rudolfce vždy stojí za to. "Svíčková suprová, knedlíky ideální, šlehačka parádní. Za mě výborný oběd," zhodnotil občerstvení muž z příznačným příjmením pro tento úkol Michael Klobása, jeden z rozhodčích, kteří v Dubí soudcovali. 

Kromě domácíh se ho zúčastnily Sokol Háj, Slovan Sobědruhy a TJ Podbradec z Litoměřicka. Hrálo se systémem "každý s každým" na dvakrát třicet minut, na penaltové rozstřely, které by se konaly v případě remízy, nedošlo.  

Jestli se bude Covid Cup hrát znovu za rok? Roman Hruška neví. "Rozběhnou se soutěže, uvidíme," říkal po skončení velmi vydařeného podniku. "Bylo to skvělé, přišlo hodně lidí, týmy měly vysokou úroveň," byl překvapený brankář TJ Podbradec Michael Vrba. "Turnaj byl dobrý, měl velkou úroveň. Musíme jen poděkovat organizátorům, že nás pozvali," usmíval se spokojený Marek Mišák z týmu vítězů. 

Konečné pořadí: 
1. Slovan Sobědruhy
2. SK Dubí
3. Sokol Háj
4. TJ Podbradec

Individuální ocenění: 
Nejlepší hráč turnaje: Doležálek Lukáš (SK Dubí)
Nejlepší střelec turnaje: Klinkáček Marek (Sobědruhy)
Nejlepší brankář turnaje: Zahn Jan (Sobědruhy)