„Zůstane v okresu, do kraje se z něj nikdo nehrne. Mám zprávy, že snad vůbec nikdo. Ale béčko by v okresu zůstalo, i kdyby áčko nesestoupilo. Kluci, jsou tam převážně starší, kteří hráli v minulosti vyšší soutěže, se fotbalem hlavně baví, nemají ambice někam postoupit. A také ví, že bez tréninku by to nešlo,“ říká sekretář proboštovského klubu František Šnobr. 

V čem tkví kouzlo „benfiky“? Podle Šnobra se sešlo hned několik faktorů, díky kterým tým manažersky vedený hráči Lukášem Forkem a Davidem Šnobrem okresní přebor ovládl. „Jsou tam opravdu zkušení hráči, kteří hráli buď za Proboštov krajský přebor, nebo v jiných týmech vyšší krajské soutěže. Potom je důležité to, že se dala dohromady velmi dobrá parta. Sice se snad už tři roky netrénuje, ale důležité je, že se mužstvo schází na zápasech. Někdy jich dokonce přijde až 17, někteří z nich se ani nesvléknou. A Jiří Jarolímek, legenda klubu, se snaží mužstvo vést z lavičky a občas si jde zahrát,“ líčí Šnobr.

Béčko Proboštova svými góly celou sezonu táhl doyen fotbalových trávníků Tomáš Brodský. Téměř 40letý veterán dal v 26 zápasech 37 branek. „Spajk byl vždy střelec. S přibývajícím věkem už nemá tolik šancí, ale ty, které má, dokáže proměňovat. Kope také dost standardek, pokutových kopů. Skvělou kopací techniku má po něm i jeho synovec Lukáš, ten je také ústřední postavou týmu. Už hraje za áčko, ale chodí s dalšími dvěma třemi dorostenci i za béčko. Má opravdu vytříbenou kopací techniku. Je mu teprve 16, roste z něj velký fotbalista.“ Šnobra mrzí, že stejně pozitivně nemůže hovořit i o áčku. „Nevíme, co se tam děje. Kdybychom to věděli, tak to dávno změníme. Hráči chodí málo na trénink, často vinou různých okolností, třeba práce, nepřijdou ani na zápas. Chceme na tom zapracovat, ale je to těžké.“ 

V sobotu Proboštov B v předposledním duelu sezony doma porazil Suché 3:2.