„S nápadem jsem přišel já, tehdy jsem na tento projekt narazil a zalíbil se mi. Letos v něm už budeme načítat třetí rok. Líbí se mi soutěživost, s jakou se kluby do této akce pouštějí. A pro Hostomice je to celkem parádní zviditelnění,“ říká Martin Vlček, předseda oddílu.

A co už si hostomický fotbal za účast v soutěži Gambrinus – Kopeme za fotbal vyhrál? Třeba peníze na rekonstrukci střídaček. „Peníze jsou vyloženě na nové střídačky, už je máme na účtě, je to celkem 40 tisíc. Těch výher je ale mnohem víc. Kromě mnoha sudů piva zadarmo jsme třeba získali padesátiprocentní slevu na fotbalové oblečení a míče. Chlapi mají samozřejmě radost z piva, ale máme tu i děti a těm jsme za odměnu v soutěži pořídili tréninkové pomůcky,“ pokračuje Vlček.

K tomu všemu má celek z Teplicka od Gambrinusu ještě jeden velký bonus – za přední umístění v soutěži klub dostal „voucher“ pro dvacet lidí na prohlídku a návštěvu vybraného fotbalového utkání jedné z dvou nejvyšších soutěží v Česku.

„Tohle se nás bude týkat asi až po sezoně. Je to s kompletní prohlídkou klubového zázemí a abych řekl pravdu, ještě nevíme, na jaký stadion zavítáme. Ať tak či onak, v soutěži jedeme dál, baví nás to,“ říká na závěr šéf hostomické kopané.

Zapojte i vy svůj tým! Hrajte, sbírejte body a motivujte hráče k co nejlepším výkonům. Více informací o soutěži najdete na www.kopemezafotbal.cz.