22letý Fabián je odchovancem Teplic, na Stínadlech ale v dorosteneckém věku skončil. Nechybělo mnoho, aby po hořkém konci kopl všechny balony do autu. „Původně jsem chtěl s fotbalem po odchodu skončit kvůli trenérovi, který mi to znechutil, ale kamarádi mi říkali, ať to ještě jdu zkusit."

Hrál za Oldřichov a Duchcov, v zimě se přesunul do Kladrub. „Tam jsem šel kvůli partě a kamarádům, kteří mě dlouho přemlouvali."

Ještě ale zpět na Stínadla. Proč se Fabián v teplickém dorostu neprosadil? „Moc jsem pod tím trenérem nehrál. A když jsem pak v U19 končil, tak většinu hráčů vyhodili, protože pro nás nebylo místo v béčku."

Brankář Michal Račuk
Šéf Proboštova Račuk přestoupil na jeden zápas do Libouchce. A porazil Pokratice

Na působení v teplické mládeži Fabián vzpomíná s evidentní rozpolceností. „V mládeži to bylo náročné; první škola, po škole rychle na autobus, trénink a domů jsme jezdili v sedm v osm a pak ještě doma učení. Měli jsme dobrou partu, ale pak se začaly dělat skupinky. A to dobré nebylo. Nejraději vzpomínám na trenéra Jaroslava Kolínka. Nebyl to jen trenér, ale byl jako kamarád. Mohli jsme se mu svěřit se všem. Vždy nám pomohl."

Když v Teplicích skončil, začal se obdivovatel Lionela Messiho a Milana Baroše více věnovat rodině a kamarádům. „Rodina je na prvním místě. Vždy se jí snažím dávat tolik času, co jen mohu. Teď mám i přítelkyni, se kterou trávím hodně času. Rád hraju Fifu na konzoli, rád spím, občas zajdu na nějakou párty nebo do hospody na točené pivo s kamarády. A samozřejmě do práce, pracuji ve firmě Spreadshirt, kde se tiskne na oblečení, hrnky a dále."

Fotbal už zase v životě Daniela Fabiána má své místo. V Kladrubech se mu líbí, vyzdvihuje především partu. „Ta je skvělá. Je s ní sranda, člověk se nikdy nenudí. Tým má podle mě na okresní přebor vysokou kvalitu, tréninky mají úroveň. Výsledky zatím nejsou až tak dobré, ale věřím, že půjdeme nahoru."

Dorostenky: Teplice - Pardubice
FOTO: Teplické dorostenky prohrály doma s Pardubicemi 2:4

Kladrubskému celku vládne trenérský doyen Stanislav Mixa, Fabiánovi padl do oka. „Je férový, je s ním sranda. Prý občas umí spustit svůj fén, když někdo něco neplní, jak by měl. Ale zatím jsem fénovaný nebyl. Myslím, že to ještě přijde," usmívá se útočník Sokola.

V prvním jarním zápase Kladruby na umělé trávě v Oseku prohrály s Trnovany 4:7, Fabián dal dvě branky z pokutových kopů. „Ode mě se očekává, že budu dávat góly. Ale jsme tým, takže je jedno, kdo je dá. Hlavní je, aby se vyhrávalo. Chci Sokolu pomoct k co nejlepšímu umístění v tabulce. V příští sezoně bychom chtěli být mezi třemi nejlepšími týmy okresu, ideální by bylo postoupit," sní Fabián.