Podzim se výsledkově Sokolu moc nevydařil, v tabulce okresního přeboru je až předposlední. „Spokojení nejsme. Sice je v klubu hodně pozitivního, ale výsledky dobré nebyly. Projevilo se to, že nám vinou různých okolností chyběli zkušení hráči. Mimo byli kvůli zranění například zkušení borci Molnár, Šafařík či Tolar, skoro celý podzim chyběl střelec Honák. Na hřišti jsme pak na to dopláceli," říká Mixa. „Často se stávalo, že na tréninku bylo víc lidí, než pak přišlo na zápas. Ale i tak máme kádr široký, někdy se kluci ani nevejdou do zápisu," dodává. 

FK Bílina
Dva debakly Bílině dokopnou nezkazily, po pěti pivech bylo zase veselo

Radost má z toho, že za poslední měsíce se kladrubská parta rozrostla o několik mladíků. „Přišel k nám Honza Slivoně, což je zeťák Pavla Verbíře. Takže tato teplická legenda je často přítomna na našich zápasech. Ale hlavní je, že Honza přitáhl několik kamarádů, z nichž někteří se už zabydlují v základní sestavě. Nejsou to žádní veteráni, ale kluci, kteří u nás můžou dlouho hrát."

V létě se v Kladrubech konala oslava 45 let od založení oddílu. Povedla se a navíc ještě více upevnila podporu obce. „Ta je teď opravdu perfektní. Starostka Nicol Pavlů nám hodně fandí, je to znát. Třeba teď máme nový zdroj vody, který je levnější," pochvaluje si Mixa.

Derby Osek  - Duchcov
Derby v Oseku: pět červených, posila z Nového Zélandu a policie na dokopné

Veterán mezi okresními a i krajskými kormidelníky i přes svůj věk nepřestává sledovat nové trendy. Často se chodí dívat na Stínadla, když trénuje prvoligové teplické áčko. Současného trenéra Jiřího Jarošíka obdivuje. „Jeho tréninky jsou bezvadné, inspirativní. Snažím se něco odkoukat a pak to aplikovat u nás. Ale samozřejmě přihlížím k tomu, že jsem mančaft z okresního přeboru, tak je to tomu uzpůsobené."

O víkendu se Kladrubští rozloučí s rokem 2022 na tradiční dokopné. Proč se koná až se zpožděním? Vždyť okresní přebor skončil už v polovině listopadu. „Já jsem měl tehdy rodinou oslavu. Napsal jsem klukům, že ta rozlučka bude beze mne, ale oni odpověděli, že ji tedy přeložíme, až budu moct. To mě obrovsky potěšilo. Přitom na začátku sezony jsem se na ně trošku zlobil, když mi odporovali. Ale všechno je zase v pořádku a já se na ně moc těším!"

Teplice - Liberec 2:1
Vymýšlel si Vnuk v kauze Verbíř? Ti, kteří sudího znají, věří teplické verzi

Mixa jen doufá, že na dokopné se konečně rozparádí zmiňovaní nováčci. „Na hřišti jsou perfektní, ale v hospodě za to moc vzít neumí. Tak snad se teď předvedou," hecuje kladrubský kouč své svěřence.