Od nové sezony je totiž okresní přebor Teplicka sloučený s okresním přeborem Mostecka. Ve druhé skupině (B), kde jsou i týmy z Mostecka, najdeme například Háj, Hostomice, Hrob nebo Bílinu B. „Béčková“ skupina odstartuje za týden.

V „áčku“ se vyznamenali střelci Kostomlat, týmu, který do okresu spadl z I. B třídy. Bořislav pod kostomlatským hradem dostala tucet branek, Kugler a Kinzl nasázeli hattrick. Tři góly dal ještě lahošťský Pavel Giňa, jeho tým ovládl duel se Sokolem Suché, vyhrál jednoznačně 4:0.

Sedm branek viděli diváci v Trnovanech. V bláznivé přestřelce se nakonec z výhry 3:4 radovalo hostující béčko Baníku Modlany. Stejný počet branek padl i v Novosedlicích, kde domácí přestřileli béčko Ohníče 5:2. Jediná remíza a následný penaltový rozstřel byly k vidění v Zabrušanech. V souboji se Rtyní se z dodatkového bodu nakonec radovali domácí.

Proboštovské béčko využilo faktu, že nižší krajské soutěže startují až tento víkend a posílilo se o několik borců A týmu, který hraje 1. A třídu. V prvním poločase utkání se Slovanem Sobědruhy šli domácí rychle do vedení, když se během čtyř minut dvakrát trefil Kalabza.

Tisíciprocentní šanci měl poté hrající trenér Jiří Jarolímek, ale z pár kroků trefil jen tyč opuštěné branky. "Přihrávka šla příliš do mně, špatně jsem to trefil. Nesmím se ale vymlouvat. Za takto zahozenou šanci bych svým svěřencům určitě hodně vyčinil," kál se Jarolímek a do druhé půle již nenastoupil.

Hosté poté vyrovnali hru a po krásné akci Hisem uklízel míč do prázdné branky. Vyrovnání viselo ve vzduchu, ale minimálně dvě branky vytáhl famózním zákrokem domácí gólman Patrik Kunák. Po změně stran se projevila větší zkušenost na straně domácích. Ti využili slabých chvilek hostujícího brankáře Petera Kiňa a zvýšili po trefách Seigertschmieda a Noska na 4:1.

Podívejte se na fotogalerii ze zápasu TJ Proboštov B - Slovan Sobědruhy:

Teprve poté se Sobědruhy opět dostaly do hry, ale stihly už jen korigovat na konečných 4:2. Akce se podobala jako přes kopírák jejich prvnímu gólu a na jejím konci byl opět Hisem.

V Dubí-Bystřici přišla více než stovka diváků nejen na dobrou klobásu a pivo, ale i na souboj domácího „eskáčka“ s béčkem Oldřichova. V 10. minutě je spražil Slaný, který využil zaváhání domácího brankáře Fričla při předchozím vyběhnutí. Fričl se ovšem vyznamenal o pár minut později, když bravurně zlikvidoval Kolaříkovi přísně nařízenou penaltu.

Od té chvíle byli domácí lepším mužstvem, ale přes veškerou snahu vyrovnat nedokázali. Druhý poločas se navíc nesl ve znamení oboustranné nervozity, ostrých zákroků a silných výrazů. Ty použil zejména domácí trenér proti pomezní rozhodčí Karáskové po sporném posouzení dubského ofsajdu.

OKRESNÍ PŘEBOR skupina A, 1. kolo:Proboštov B - Sobědruhy 4:2 (2:1). Branky: 18. a 22. Kalabza, 56. Seigertschmied, 62. Nosek - 28. a 63. Hisem. Rozhodčí: Beneš ml. - Wencl, M. Mráz. ŽK: 1:0. Diváci: 100.
Lahošť - Suché 4:0 (2:0). Branky: 30., 52. a 84. Giňa, 13. Sirovátka. Rozhodčí: Milec - Karásková, Śťásek. ŽK: 3:1. Diváci: 51.
Trnovany - Modlany B 3:4 (2:4). Branky: 23. Desenský, 25. Bartoš, 67. Simandl - 20. a 37. Kousal, 9. Hrdlička, 44. Beck. Rozhodčí: Karrmann st. - Ipser, Živnůstka. ŽK: 0:2. Diváci: 20.
Zabrušany - Rtyně 2:2 (2:1), PK: 5:4. Branky: 17. Toman, 35. Skurský - 28. a 55. Kučera. Rozhodčí: Spusta - Dočekal, Hanzlík. ŽK: 1:2. Diváci: 30.
Novosedlice - Ohníč B 5:2 (3:1). Branky: 35. a 42. J. Vorel, 31. Ječný, 76. D. Vorel, 90. Karlík - 28. Kouřil, 76. Alatas. Rozhodčí: Zubr - Kosejk, Berky. ŽK: 0:1. Diváci: 40.
Kostomlaty - Bořislav 12:1 (5:1). Branky: 31., 48. a 49. Kugler, 46., 47., 51. V. Kinzl, 7. a 50. Beneš, 9. a 54. Forni, 1. Zimmermann, 42. Barák - 12. Plotz. Rozhodčí: Svoboda - Pácl, Lepeš. ŽK: 0:1. Diváci: 30.
SK Dubí - Oldřichov B 0:1 (0:1). Branka: 10. Slaný. Rozhodčí: Beneš ml. Plzák, Karásková. ŽK: 2:3. D: 100.