Co se s týmem stalo, že se propadl až na poslední příčku? Už jaro nebylo dobré, přesto jste skončili pátí.
Hodnotit minulou sezonu je pro mě složité, jelikož jsem u týmu nebyl. Jak to bývá u nováčků, tak euforie z postupu pomáhá v zápasech, kde to je vyrovnané. Dalším faktorem bylo to, že Hvězdu herně nikdo neznal, na podzim to pomohlo. Na jaře už bylo vidět, že euforie je pryč, začalo se prohrávat.

Jak se kádr oproti minulé sezoně změnil? Došlo k oslabení?
Oproti minulé sezoně bylo změn minimálně. Odešel pouze Matyáš Pick do Přestanova, na marodce byli Jakub Vyhnal a Miroslav Preclík. Papírově byla sestava velmi silná, vlastně jsme měli k dispozici to samé, co v předchozím ročníku. Pak se to ale začalo hroutit. Kapitán Ondřej Desenský odehrál vinou zranění pouze sedm utkání z patnácti, borci jako Lukáš Kuzma, Lukáš Marvan nebo František Chabr také vinou zranění chyběli. To pro nás bylo citelné oslabení. Z rodinných a pracovních důvodů byl mimo hru Vasil Molnár, jeho absenci jsme rovněž značně cítili. K dalším oslabením docházelo vinou nedisciplinovanosti při utkáních. Například borec, který hrál krajský přebor a měl být tahounem týmu, byl nedisciplinovaný opakovaně.

Zápasy jste prohrávali těsně, žádný velký debakl tam nebyl. Nechybí vám rozdíloví hráči, kteří by to uměli vzít v klíčových situacích na sebe?
Debakl jsme dostali proti 1. FC Dubí, kdy jsme 12. minutě vedli 2:0, nakonec byl ale konečný výsledek 2:6. Chybí štěstí, velkou většinu utkání jsme si prohráli sami vinou chyb v rozehrávce. A ano, souhlasím, vinou zranění nám chyběli rozdíloví hráči Marvan, Chabr a Vyhnal.

Martin Kovařík
Bizarní pokuta pro mluvčího Teplic. Dostal 10 tisíc za gólovou radost

Doma jste nasázeli hodně gólů Ohníči a Hrobu. Byla to vaše nejlepší podzimní utkání?
Ty vysoké výhry nám pomohly, vylepšili jsme si skóre, ale nedokázali jsme na ně navázat. Soupeř nám umožnil svou hrou vstřelit tolik branek. Neřekl bych, že to byla nejlepší podzimní utkání. Hráli jsme velmi dobře i v jiných zápasech, jen ty chyby nás stály body.

Venku jste ani jednou nevyhráli. Proč taková nepříznivá bilance ze stadionů soupeřů?
Jedna remíza venku je opravdu málo. Myslím, že je to vinou zranění klíčových hráčů.

Po jarní části minulé sezony říkal Patrik Uram, že problém může být i v tom, že řada hráčů chodí hrát za áčko i béčko. V tomhle se toho asi moc nezměnilo, nebo ano?
Ano, je to tak, změny v tomto ohledu nejsou, ba naopak na utkání béčka chodí pět až šest hráčů z áčka.

Koho byste za podzim pochválil? Kteří hráči byli oporami?
Pochvalu zaslouží všichni hráči, kteří stále chodí na tréninky a po každém prohraném zápase nekončí. Morální oporou nám byl kapitán Ondřej Desenský, má velký vliv na kabinu. Lukáš Marvan nám herně pomohl. Je vidět ,že hrál vyšší soutěže. Například náš bek Radovan Simandl pomohl i na pozici brankáře, kde si vedl velmi slušně.

Co teď s tím udělat přes zimu? Máte v plánu posily, nějaké změny?
Ano, pokusíme se sehnat několik hráčů. A pomůžeme si hráči z našich mládežnických kategorií. Někteří dorostenci nastupují od poloviny podzimu pravidelně, jmenovat můžu Michala Koteckiho a Kevina Pidrmanna.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...