Na fotbalové mapě Ústeckého kraje budou v sezoně 2024/2025 rezervy Hostomic a Srbic, přihlásily se rovněž Obrnice a Lahošť, kluby, které už okresní soutěže v minulosti hrály. Naopak své béčko do okresních soutěží dospělých nepřihlásil SK Dubí.

Představitelé vedení Okresního fotbalového svazu Teplice v čele s šéfem Sportovně-technické komise Janem Smržem proto mohly zachovat nejvyšší okresní soutěž šestnáctičlennou. Oproti minulému ročníku v ní nebude SK Dubí, které jako jeho vítěz využilo právo postupu do I. B třídy, o patro níže podle regulí sestoupil Hrob. Předposlední Kladruby se zachránily, nováčky budou ze III. třídy postupující Bečov a také Polerady, které skončily na třetím místě.

Atmosféra na fotbale v Hostomicích | Video: Deník/František Bílek

„Museli jsme doplnit okresní přebor dvěma týmy zespodu, když jedno mužstvo postoupilo a jedno spadlo. Účast v okresním přeboru byla nabídnuta druhým Sobědruhám, ty ale postoupit nechtěly. Třetí Polerady už nabídku k postupu přijaly," vysvětluje Smrž.

Přehled účastníků okresního přeboru pro sezonu 2024/2025: TJ Rozvoj Polerady, TJ Baník Ohníč, TJ Kopisty, SK Baník Modlany B, TJ Sokol Košťany, TJ Proboštov B, FK Soběchleby, TJ Sokol Unčín, TJ Sokol Bečov, TJ Oldřichov B, TJ Horní Jiřetín B, TJ Hvězda Trnovany, 1. FC Dubí, TJ Sokol Kladruby, FK Novosedlice, FK Rtyně nad Bílinou.

III. okresní třída nabobtnala o čtyři nováčky (Hostomice B, Srbice B, Obrnice a Lahošť), čítá 17 účastníků. „Ve hře je možnost, že se bude hrát jedna skupina i možnost, že se soutěž rozdělí na dvě skupiny. Spíše to vypadá, že dojde k rozdělení, přiklání se k tomu většina týmů," hlásí Smrž.

Zajímavostí je účast áčka a béčka Hostomic v jedné soutěži. „V nejnižší okresní soutěži tomu tak být může. Jestli dojde k derby? Když bude áčko a béčko v jedné skupině, tak ano, normálně proti sobě můžou nastoupit. Ale před startem soutěže musí odevzdat soupisku, kdo za jaký tým bude hrát," informuje Jan Smrž.

Přehled účastníku III. okresní třídy pro sezonu 2024/2025: TJ Baník Ohníč B, TJ Sokol Obrnice, FK Duchcov B, TJ Slovan Sobědruhy, TJ Baník Zabrušany, FK Kostomlaty pod Milešovkou, FK Hostomice, FK Hostomice B, TJ Hrob, TJ Sokol Suché, SK Fotbal Braňany, TJ Baník Louka, TJ Hvězda Trnovany B, FK Hrobčice, TJ Sokol Srbice B, FC Lahošť, TJ Sokol Háj.

První kolo okresního přeboru i III. okresní třídy bude na programu 24. srpna.

Kdy los?