Pohled na podzimní bilanci klubu z Krupky musí jeho fanoušky těšit. Společně s rezervou TJ Proboštov Sokol nasázel nejvíc gólů (40) a pouze devětkrát inkasoval, nejméně z celé soutěže. Góly tým táhne Miroslav Trojan (13), jemuž sekundují Miroslav Pokorný (8), Miroslav Kasjan (6) a Michal Novotný (5). Kasjan je mimochodem unčínským DJ, v kabině pouští hit za hitem.

Pokud ještě zůstaneme u muziky, tak Mokriš s úsměvem říká, že Sokol není kapela, aby pořád vyhrával. „To je takové klišé. Ale samozřejmě nás těší, že se nám daří. Prohráli jsme jen v Proboštově, to byl nejtěžší zápas. Ani jsme před ním nepařili, i když těch pařeb je v průběhu sezóny mnoho. Jen se prostě nezadařilo, prohráli jsme vinou penalty z konce utkání. Jinak ale jde vše podle plánu."

Tady se psala fotbalová historie. Stadion FK Chmel Blšany.
KVÍZ: Kolik poznáte fotbalistů legendárních Blšan?

V unčínské kabině tak vládne perfektní atmosféra, nedochází k žádným třenicím. „Je to všechno v klidu. Náš trenér Jose Mourinho, čili David Toncar, nás v případě potřeby umí dát do latě. Tým složil s předsedou Miroslavem Sémem a musím říct, že složený je parádně. Jsme kamarádi i mimo hřiště, prostě taková druhá rodina, která táhne za jeden provaz," líbí se Mokrišovi.

Těší ho i nadstandardní docházka na tréninky, díky níž pak Toncar může se svými svěřenci pracovat na zlepšení hry. „To je slušný počet. Uvidíme, jak to bude teď v zimě. Ale zatím to bude bez kopaček, jak psal José. Takže budeme jen běhat a běhat, protože jsme prý líní. Přáteláky přijdou na řadu později," informuje unčínský kapitán.

Otevření multifunkčního hřiště ve Varnsdorfu a prvního školního dne se zúčastnil také ministr financí Andrej Babiš.
KOMENTÁŘ: Babiš sportovce nejednou zklamal. Dají mu u voleb červenou kartu?

Do jarní části soutěže okresní lídr půjde s posilou z Proboštova, povedlo se mu totiž získat Petra Horu. „My jsme snad nejchudší v okrese, měšcem před posilami chrastit nemůžeme. Horu jsme nalákali na partu a dvě ledničky plné piva. Jinak máme kádr kvalitní, budeme na jaře jasným favoritem. A kdo by nás měl prohánět? Myslím, že Proboštov, který má také kvalitní kádr," soudí Vojtěch Mokriš, jeden z nejzkušenějších fotbalistů Unčína.