„Bylo to něco bombastického. V půl druhé ráno mě přítelkyně vzbudila, že jí praskla voda. Jeli jsme do nemocnice a v 15.10 přišla Sofinka na svět,“ líčí Hora, který u porodu asistoval.

„Už od začátku jsem věděl, že u porodu budu. Žena byla statečná, já se ji snažil podporovat, myslím, že se mi to dařilo. Ale když pak Sofinka přišla na svět a dali ji mamince na bříško, tak jsem se sesypal, byly tam proudy slz,“ přiznává teplický fotbalista.

Oslava se zatím žádná nekonala, zapít malou princeznu je v plánu v pátek večer po utkání Teplic se Slovanem Liberec. „Už jsem se o tom bavil s kluky i s trenérem. Říkali jsme si, že když vyhrajeme, půjdeme malou zapít. Ten zápas tak je pro mě důležitý nejen z hlediska potřeby tří bodů, ale i z osobního,“ usmívá se novopečený tatínek.

A jak na Slovan? „Musíme zvládnout první poločas, bude to hlavně o něm. Musíme hrát nebojácně a agresivně. Liberec není špatný soupeř, má běhavé a fotbalové hráče. Ale zkrátka musíme dát o gól víc než oni,“ má Hora jednoduchý recept na výhru.

Jakub Hora.
Jakub Hora: Radu na Filipa Radu poskytl Patrik Kolář