Na Stínadlech ví, že duel 8. kola pro oba celky má velkou váhu. „Bude to bitva o život, musíme vyhrát!“ ví kouč FK Teplice Stanislav Hejkal. „To utkání bude klíčové,“ potvrzuje důležitost nedělního klání teplický univerzál Petr Mareš. „Bude to boj, spíš opatrné utkání, ale věřím, že ho zvládneme,“ dodává.  

I když jsou Teplice s Karvinou bodově srovnaní u dna tabulky, nacházejí se v jiném rozpoložení. Tým Františka Straky, který v minulosti trénoval i Teplice, v lize naposledy vyhrál 4:1 ve Zlíně, ve středu pak v poháru bez problémů zvítězil 3:1 ve Frýdku – Místku. To žlutomodří před týdnem prohráli 0:2 v Olomouci, v MOL Cupu se pak trápili na hřišti třetiligového Písku; postup Severočeši vydřeli až ve druhé půli, kdy z 0:1 otočili na konečných 3:1. „Čekal jsem, že utkání v Písku zvládneme lépe, že dáme na začátku jeden, lépe pak dva góly. Nechtěli jsme, aby nás to stálo tolik sil,“ přiznává Hejkal, že mu středeční duel zkomplikoval situaci. „Ale spočítáme si bolístky a jdeme na Karvinou!“ velí teplický stratég.

Tým ze Slezska ale podle něho vůbec nebude jednoduchým soupeřem. „Bude to fuška! Je to velmi dobře složené mužstvo, které hraje z bloku do rychlosti. Zkrátka očekávám velmi dobrého soupeře, podle mě má neprávem nálepku outsidera.“