„Skláři” ve zmiňovaných utkáních nebyli ofenzivně zdatní, v součtu na soupeřovy branky nevyslali ani tolik střel, kolik je na jedné ruce prstů. A to ještě klidně můžete počítat s amputací, aby vám prsty vystačily. Jarošík se nechce vymlouvat. „V Olomouci jsme byli málo odvážní, se Slováckem to bylo i tím, že proti nám stál kvalitní soupeř. Nehráli jsme fotbal, jaký chceme hrát, chyběla kombinace, málo jsme se tlačili do vápna. Spokojený můžu být až se závěrečnou fází zápasu. Po klucích budu chtít, aby právě takhle hráli,” řekl na pozápasové tiskové konferenci teplický kouč. „Chceme hrát po zemi, ale bohužel se to dostalo do fáze, kdy míč byl více ve vzduchu. Hosté měli navrch, měli dva vysoké útočníky, takže vybojovali pro sebe balony,” všiml si Trubač.

Jarošík přiznává, že jeho týmu chyběl ve velmi dobré formě hrající Fortelný, jehož na teplický trávník nepustil karetní trest. „Chyběl. On je chytrý, umí si najít pozici, vystřelit. My těch střel měli opravdu málo, šanci jsme si prakticky nevytvořili.”

Fanoušci Teplic na fotbale
FOTO: Byli jste na fotbale v Teplicích? Najděte se na fotkách!

Také Trubač souhlasí s tím, že Fortelného neúčast byla znát. „Samozřejmě, že chyběl. Je hodně fotbalový. Těžko říct, jak by mu zápas sedl proti důraznému a bojovnému Slovácku. Škoda bodové ztráty. Ale myslím, že kdybychom ještě hráli patnáct minut, tak tam gól dotlačíme. Podle mě rozhodla jedna chyba. Hosté si to pak pohlídali,” litoval jednobrankové porážky.

Spousta diváků na tribuně teplického stadionu si říkala, že mužstvo z Uherského Hradiště je za dlouhou dobu tím nejlepším, jaké na Stínadla dorazilo. Trubač je stejného mínění. „Slovácko bylo výborné. V první půli bylo živé, rychlé, důrazné, vyhrávalo osobní souboje na středu, to se nám nedařilo.”

Teplice znovu podržel brankář Tomáš Grigar, chytil nejméně dva jasné góly. „My mu to moc neulehčili. Opravdu jsme se nedostávali do šancí, nedokázali jsme si víc vyhovět. Až pak v závěru. Musíme zlepšit součinnost celého týmu. Už v Olomouci to nebylo ono, víme to. V neděli to bylo podobné nějakých sedmdesát minut, ale pak jsem cítil, že chybí kousek, abychom srovnali,” řekl Trubač.

Za týden čeká „žlutomodré” výjezd na stadion vedoucího celku ligy. V Plzni se pokusí překvapit. Na to, že jsou Západočeši na čele tabulky, nebudou brát zřetel. „Kde je to dnes snadné? Všichni hrají o něco. Každý bod bude dobrý. Teď se začíná lámat chleba. Zachrání se ten, který pro ni udělá víc, kdo bude mít víc štěstí. Třeba v Plzni něco urveme, když se dobře připravíme,” věří Jiří Jarošík.