Právě chyby rozhodly o tom, že padly čtyři branky, po dvou na každé straně. Hráči Slovanu dvakrát neuhlídali aktuálně nejlepšího střelce FORTUNA:LIGY Davida Vaněčka, který dal během tří kol už čtyři branky.

„V kabině se mě masér Poustka a vedoucí Verbíř dobírali, že Baroš dal tři góly a já jen dva. Do Baryho mám zkrátka ještě daleko,“ usmíval se vytáhlý snajpr.

Novináři mu zase předhazovali, že skóroval akrobaticky, jako je obvyklé u Ibrahimoviće. „Do něj mám dokonce několik milionů světelných let daleko, ale jsem rád, že mi to tam padá. Jestli mi pomáhají bojové sporty, které dělám? Půl roku jsem je kvůli problémům s úpony nedělal, tak mi možná pomohla pauza,“ měl „Vaňous“ dobrou náladu.

Brankář Slovanu Václav Hladký Vaněčka nazval golemem. „Je těžké s ním svádět souboje. Při obou gólech to udělal šikovně,“ ocenil dvakrát pokořený gólman.

V kabině domácích panoval po utkání smutek, ztráta dvou bodů hráče Liberce mrzela. „Měli jsme více ze hry, ale většina našich centrů nenajde ty správné hráče. To nás tíží, protože ve finální fázi, o které to je, nám to trochu skřípe,“ vystihl autor první branky Petr Ševčík.