Žlutomodří v posledním kole nadstavbové části pošetřili opory, proti Vlašimi by měli mít až na dlouhodobé marody všechny k dispozici. „Bude na nás daleko větší tlak než na Vlašim. Kluci si doufám uvědomují, o co hrají. Rozhodne psychika, aktuální forma, extra motivace pro Vlašim, že by chtěla udělat krok do ligy, pro nás extra motivace, že v ní chceme zůstat,” vyhlíží lodivod Severočechů dlouho očekávaný souboj. „Když dvojzápas nezvládneme, nemáme v lize co dělat!” dodává jednoznačně.

Petr Měsíc
Nezlomte nám srdce! vyzývá teplické hráče Měsíc, sklářům fandí i Kabáti

Soupeř Teplic je na baráž nažhavený. V sobotu porazil suverénně Opavu, čímž si zajistil druhé místo v tabulce 2. ligy. Trenér Vlašimi Martin Hyský přibližuje, jaká atmosféra v klubu, který je jakousi farmou pražské Slavie, nyní panuje. „Radost a emoce, které zažíváme, jsou nepopsatelné. Budeme si to pamatovat do konce života. Ještě ale nejsme na konci naší cesty. Je to jen krůček a část splnění cíle, který jsme si v kabině dali. Netajili jsme se tím, že chceme postoupit. Uděláme vše pro to, abychom baráž zvládli.”

Do baráže spadly Teplice a Bohemians. Udrží ligu?
Debata o formátu baráže: rozpaky Teplic, radost Opavy i problém kolem Sparty

Na Stínadla můžou fanoušci výjimečně zadarmo, navíc první tři tisícovky diváků si na lístky, které si musí vyzvednout na pokladnách, dostanou pivo. FK Teplice pro své příznivce na neděli vypracuje autobusový zájezd.