„Velmi se těším na novou výzvu. Jsem rád, že jsem se vrátil do Česka. V Olomouci se mi líbí snad úplně všechno, v úterý jsem se byl projít po centru města a jsem nadšený. Pro přestup do Sigmy jsem se rozhodl díky zájmu, který projevila, a také díky korektnímu jednání pana Mináře. Roli hrál i nástup trenéra Jílka. Znám ho z mládežnických reprezentací. Je to skvělý trenér,“ řekl Vaněček pro klubový web.

David Vaněček
Datum narození: 9. března 1991
Výška: 192 cm
Váha: 91 kg
Post: útočník

„Po uplynulé sezóně jsme cítili potřebu získat hrotového útočníka. To se nám dnes podařilo. Davida jsme sledovali dlouhou dobu, je to kvalitní hráč. Věříme, že se mu bude v Sigmě dařit,“ uvedl sportovní manažer Ladislav Minář.

Plzeňský odchovanec Vaněček, který hrál i za Hradec Králové, na sebe v české lize upoutal především v dresu Teplic. Poprvé oblékl žlutomodrý dres 13. února 2016 v domácím duelu proti Příbrami, Tepličtí vyhráli 2:0. Naposledy hrál za „skláře" 30. listopadu 2018, kdy „skláři" porazili 1:0 Liberec. To už byl ale vyznavač MMA myšlenkami ve Skotsku. 

Ze Stínadel odešel do Heart of Midlothian. Už po půlroce se však stěhoval do Maďarska. Tam hrál nejprve za Puskás Akademii, kde byl spoluhráčem Jakuba Plška a v posledním půlroce za Diósgyöri VTK. V uplynulé sezoně 2020/21 vstřelil v maďarské lize za Puskás a DVTL v 21 zápasech tři branky.

Se střílením gólů měla Olomouc v posledním ročníku FORTUNA:LIGY značné problémy. Ve 34 zápasech jich nakonec Hanáci nasázeli pouze čtyřicet. I z toho důvodu skončili až na 9. příčce. tabulky.