Kovařík se rozvášnil po brance Jana Knapíka v závěru střetnutí, jeho vítěznou trefu oslavil s realizačním týmem v prostorách před střídačkou. Provinil se tak proti soutěžnímu řádu. „V rozporu s bezpečnostně technickými opatřeními vstoupil do prostoru hřiště, vyběhl až k hranici pokutového území, kde se radoval ze vstřelené branky domácího družstva," odůvodnila Disciplinární komise LFA udělení trestu.

„Výše pokuty mě překvapila, protože po mé obhajobě před disciplinární komisí jsem měl dobrý pocit. Snažil jsem se komisi vysvětlit, jak k celé věci došlo," je 36letý Kovařík udivený, že od disciplinárky vyfasoval pokutu ve výši, jakou nedávno vyměřila vedoucímu Sparty Miroslavu Baránkovi za nedovolené vběhnutí na trávník při derby se Slavií.

Miroslav Lászlo se sumcem albínem
Mega úlovek! Fotbalový kouč z Teplicka chytil během měsíce dvakrát sumce albína

Jak se mluvčí teplického fotbalového klubu hájí? „Při venkovních zápasech jsem vždy uveden v příloze zápisu a jsem s realizačním týmem na lavičce. Proto mi přišlo normální se s ním běžet radovat. Ale samozřejmě respektuji, že jsem se dostal mimo dovolené území. Nicméně hned po samotné radosti jsem se omluvil čtvrtému rozhodčímu a znovu ihned po konci utkání, což jsem zdůrazňoval i členům disciplinární komise."

Disciplinární komise byla neoblomná, ale upustila od potrestání klubu. „S ním rovněž zahájila disciplinární řízení, protože mi v mé oslavě pořadatelská služba nezabránila. Disciplinárce jsem vysvětloval, že mezi střídačkami jako tiskový mluvčí v závěru zápasu být mohu, protože tam řešíme televizní rozhovory, proto mi pořadatelé neměli v podstatě jak zabránit, což nakonec komise sama uznala a upustila od potrestání klubu."

Fanouškům Teplic i dalším sportovním příznivcům ale výše pokuty přijde v kontextu přečinu směšná až bizarní. Proto se rozhodli na její nesmyslnost upozornit posíláním peněz na transparentní Nadační fond FK Teplice. Impulsem byl text fandy „žlutomodrých" Jana Kostoviče.

„Ve skutečnosti Martin Kovařík jen projevil emoce. Společně s dalšími jedinci a fanoušky chceme poukázat na absurditu takové pokuty. Rozhodli jsme se proto přispět na transparentní účet Nadačního fondu FK Teplice libovolnou částkou s poznámkou Kovi – pokuta. Chceme tímto krokem ukázat, že deset tisíc korun lze využít smysluplněji než jako pokuta za radost z gólu… Pomůžeme potřebným.“

Fanoušci na fotbale Teplice - Mladá Boleslav
FOTO: Byli jste v sobotu na fotbale v Teplicích? Najděte se na fotkách!

Kovaříka tato podpora samozřejmě potěšila. „Iniciativa fanoušků, kteří se rozhodli, že zkusí vybrat stejnou částku, jako je má pokuta, na náš nadační fond, mi udělala velkou radost. Jsem rád, že díky tomu budeme moci i pomoci dobré věci a třeba udělat větší radost letos v dětských domovech před Vánoci."

A jak na pokutu zareagovala paní Kovaříková? Znamená pro ni mínus deset tisíc chudší Vánoce? „Manželka mě samozřejmě nepochválila, ale je také sportovec, takže chápe emoce při zápase, zvlášť po tak důležité brance. Spíše jí přišel nepochopitelný udělený trest, podobně jako fanouškům, ale s tím už nic neuděláme, tři body a výhra ze zápasu jsou důležitější. Emoce k fotbalu patří. Kolegům z LFA jsem z legrace říkal, že by to naopak měli marketingově prodat jako ukázku toho, jak skvělé pozitivní emoce naše liga přináší," snaží se hledat na nastalé situaci pozitiva Martin Kovařík.