Úspěšný teplický kouč vyslyšel skandování fanoušků a za velkého potlesku se připojil ke skupině hráčů, která pod jižní tribunou pěla s kotlem vítězné chorály. „Doufali jsme, že se k nám přidá. A bylo moc fajn, že to udělal. Bylo to super!" těšila Frťalova účast nejen samotné příznivce, ale i forvarda Daniela Filu, který dvěma góly výrazně pomohl k sladké výhře.

Rudolf Řepka
Koupí Teplice vlivný miliardář, který miluje fotbal? Řepka reaguje na spekulace

„Měl jsem radost, ale musím se omluvit svému realizačnímu týmu, že jsem ho na děkovačku nevzal s sebou. Díval jsem se na oslavu trenéra Leverkusenu Alonsa, ten to tak po výhře nad Bayernem udělal. Byla to opojná radost a jsem rád, že jsem se při mých problémech se zády z jednoho kolena při děkovačce zvedl," vykládal na pozápasové tiskovce Frťala, který nezapomněl teplickým fans za velkou podporu poděkovat.

Teplický kotel, který si říká Tepličáci, potěšil i nováčka v dresu „sklářů" Alberta Labíka. „Bylo to super, užil jsem si to. Kotel byl fantastický, překvapil mě." Zmiňované překvapení patrně vyplývalo z častého mýtu, který tvrdí, že na Stínadlech bývá chladná atmosféra. Od nové sezony ale nic takového neplatí, Teplice se můžou pochlubit výbornou průměrnou návštěvností (6 934).

I při soubojích s méně atraktivními soupeři, během kterých není hlediště tak zaplněné, je kotel na jižní tribuně pořádně slyšet. Tentokrát byl ještě hlasitější, a to díky lepší organizaci spíkrů, kteří si nově pomáhali mikrofonem napojeným na reproduktor.

Teplice - Zlín
FOTO: Fila hrdinou Teplic. Dvěma góly zařídil výhru nad Zlínem

Na zápas se Zlínem přišlo 3 086 diváků, což je nejvyšší teplická návštěva v úvodním duelu jarní části za posledních sedm let. V neděli navíc v lázeňském města vytrvale pršelo a oproti slunečné sobotě šla teplota dolů. „Nečekal jsem tolik diváků, počasí nebylo pro fotbal příznivé. Jsem rád, že lidi došli. Byli cítit!" vysekl fanouškům podporu Fila.

„Náš sjednocený kotel je prostě pecka. Přijde mi, že je to zápas od zápasu lepší a lepší," poznamenal na závěr ředitel marketingu a komunikace FK Teplice Martin Kovařík.