Ať už svěřenci kouče Zdenka Frťaly před východočeský tým nakonec postoupí nebo ne, sezonu 2023/2024 budou moct považovat za vydařenou. Po sportovní stránce si výrazně polepšili, vždyť několik sezon po sobě hráli pouze o záchranu. Tentokrát proklouzli do prostřední skupiny, ve které se hraje o možnost usilovat o pohárovou Evropu. V prvním kole Teplice přešly přes Liberec (2:0, 2:1), ve druhém mají za soupeře neoblíbený Hradec Králové.

Boj o Evropu: Teplice - Hradec Králové
FOTO: Polámané Teplice i potřetí v sezoně padly s Hradcem. Rozhodl Koubek

Na votroky to totiž Tepličtí neumí, v neděli s nimi padli i potřetí v tomto ligovém ročníku, opět 0:1. Na hřišti přitom byli lepším celkem, jenže nedokázali dát gól. A když už se jim to povedlo, byl proti ofsajdový praporek. Odveta je na programu v sobotu, podle trenéra Frťaly je šance žlutomodrých na postup nyní třicetiprocentní.

Úspěšnost se dá měřit i podle návštěvnosti. V ní skláři zaznamenali obrovský progres, vždyť na Stínadla zavítalo téměř 100 tisíc diváků! Průměrná návštěvnost se z loňských 3 749 diváků zvedla o téměř dvě tisícovky, činí 5 461 fanoušků.

Fotbal na umělé trávě. Ilustrační snímek
Rakovina z fotbalu? V ohrožení jsou hlavně děti. České úřady řeší problém umělek

Více než 6 tisíc diváků vytvořilo skvělou kulisu i při nedělním duelu, který Teplice nešťastně prohrály. Před výkopem se fandové rozloučili s klubovou ikonou a dlouholetou oporou Tomášem Grigarem, který v lázeňském městě odchytal 16 prvoligových sezon. Připravili pro něj choreografii z žlutých a modrých kartónů, která zobrazovala číslo 30, které Grigar nosil na dresu.

Boj o Evropu: Teplice - Hradec KrálovéBoj o Evropu: Teplice - Hradec KrálovéZdroj: Deník/František Bílek

Během samotného souboje s Hradcem Králové byli tepličtí fanoušci neúnavní, své barvy hnali od začátku do konce. Přestože na hřišti utkání skončilo výsledkovým nezdarem, uspořádali pro fotbalisty závěrečnou děkovačku. Stínem zápasu bylo zranění jednoho z teplických fanoušků, který si v kotli nešťastným uklouznutím poškodil křízové vazy v koleni.