„Porážka nás mrzí. Neproměňovali jsme bohužel naše šance, hlavně v prvním poločase a inkasovali jsme naopak laciné branky. Celkově jsme v utkání pohrdli snad pěti dobrými příležitostmi. Jinak Baník nás rozestavením nepřekvapil. Každopádně musíme zvednout hlavu, na tento nezdařený výsledek zapomenout a připravit se doma na Hradec,“ podotkl kouč Teplic Zdenko Frťala.

Na hřišti mu chybělo kromě efektivity ještě spoustu dalších faktorů, které rozhodují ve sportu o úspěchu a neúspěchu. „Snažím se do hráčů dostat větší hladovost, aby z nich šel větší strach, větší buldočí snahu jít do soubojů. Představuji si více emocí ve hře. A že nám v reprezentační přestávce chybělo několik hráčů, kteří byli se svými týmy? To nemělo na výsledku vliv. Rozhodly jiné věci," mínil Frťala.

Fanoušci Litvínova na náměstí
Litvínovští fandové si na náměstí „góóól" zařvali jen jednou. Kritizovali Zárubu

Jedním z reprezentantů je Daniel Fila, který v jednadvacítce dal dva góly a potvrdil tak svou střeleckou formu z ligy. V Ostravě ale v několika šancích selhal. „Fila se dostal do šancí, odvedl velké penzum práce, ale nebyl za to odměněný gólem. Snad v příštím utkání gól dá," věřil teplický lodivod.

Žluto-modří se museli obejít bez několika hráčů, kteří se potýkají se zdravotními problémy. Budou za týden na Hradec připraveni? „Naděje tam je, ale zranění jsou to nečitelná. Ale i hráči, kteří nastoupili na záskok, ukázali perspektivu, například Pepík Švanda."

Petr Rada
Radův cikán za osm měsíců? Když je disciplinárka papežštější než papež

Příslibem do budoucna může být i střelec jediné teplické branky, Litevec Nojus Audinis. Co si o něm Frťala myslí? „Přišel k nám v zimě. Je to hráč, který je v reprezentaci, je v něm velký potenciál co se týče somatotypu, individuálních schopností. Ideální je na pozici stopera. Věříme v jeho budoucnost, brzy by se mohl dostat do základní sestavy."

Fanoušci na vítkovickém stadionu byli za čtyři branky šťastnější než kdy jindy, vedení klubu totiž za každou trefu slíbilo sníženi piva o tři koruny. „Doufám, že se něco vypilo a diváci z toho měli radost. Dělám si legaci, jsme především rádi, že jsme vyhráli a lidé si to užili. Bylo krásné počasí, hodně jich přišlo a byl to fajn zápas, myslím si, pro všechny dneska," okomentoval zajímavou marketingovou akci obránce Baníku Michal Frydrych.

Baník Ostrava – FK Teplice 4:1 (2:0). 
Branky: 6. Tanko, 22. Rusnák, 51. Ewerton, 88. Adediran – 76. Audinis. Rozhodčí: Trska – Nádvorník, Mokrusch. ŽK: Rusnák - Švanda. Diváci: 9440.
FC Baník Ostrava: Letáček – Frydrych, Blažek, Lischka – Rusnák, Buchta (80. Kpozo), Boula, Šín (89. Grygar), Ewerton – Klíma (80. Adediran) – Tanko (70. Kubala). Trenér: Pavel Hapal.
FK Teplice: Ludha – Mičevič, Chaloupek, Kričfaluši (73. Audinis) – Švanda, Křišťan, Jukl (46. Čerepkai), Urbanec (50. Bílek) – Trubač (73. S. Bednár) – Jásir (73. Vachoušek), Fila. Trenér: Zdenko Frťala.