Tepličtí se v první půli dožadovali pokutového kopu po zákroku ostravského Bouly na Hronka, došlo k němu v pokutovém území. Pechanec ho přešel bez všimnutí, VAR neintervenoval.

FAČR:

Ve 29. minutě utkání rozhodčí správně nenařídil pokutový kop pro domácí družstvo. Po zahrání rohového kopu došlo k souboji hráče domácího družstva č. 15 s hráčem hostujícího družstva č. 5, po kterém oba dva upadli na zem. Nemáme průkazný záběr, ze kterého by šlo určit, zda došlo k přestupku bránícího hráče. VAR správně neintervenoval.

Fanoušci na utkání Teplice - Ostrava
FOTO: Byli jste na fotbale v Teplicích? Najděte se na fotkách!

Chvíli před poločasovou přestávkou Pechanec poslal do sprch teplického stopera Mičeviće, který vypíchl před šestnáctkou míč unikajícímu Tankovi. Hlavní sudí nejprve ukázal, že Mičević zahrál balon a hru nechal plynout, Szikszay u videa ale situaci vyhodnotil jinak a Pechance si pozval na přezkoumání k videopultíku pod hlavní tribunou. Následovalo vyloučení hráče FK Teplice.

FAČR:

Ve 44. minutě utkání rozhodčí na základě intervence VAR nesprávně vyloučil hráče domácího družstva č. 18. V souboji o míč hráč domácího družstva nejdříve ve skluzu zasáhl míč, který se vzápětí odrazil od nohy útočícího hráče č. 20, následně došlo ke kontaktu zvednuté nohy domácího hráče s útočícím hráčem. Přikláníme se k tomu, že se spíše jednalo o přestupek – podražení soupeře. Jednalo se o velmi složitou situaci na posouzení. VAR neměl intervenovat, protože přestupek nebyl jednoznačný a útočící hráč neměl míč pod kontrolou - nejednalo se o zmaření zjevné brankové možnosti.

Teplice - Baník Ostrava
Dva syčáci a video. Teplický Frťala se po utkání s Baníkem zlobil na rozhodčí

Komuniké Fotbalové asociace České republiky se nezabývá dalšími spornými momenty, které se v neděli na Stínadlech řešily. VAR byl v akci i při ruce Ladislava Almásiho, kterou Pechanec vyhodnotil jako úmyslnou. Szkikszay u videa ale úmysl neviděl a Pechanec se musel jít znovu podívat na video, aby poté penaltu odvolal. Další hraní rukou, tentokrát v podání Filipa Kubaly, nechali Pechanec i Szikszay bez povšimnutí.