Druhý vzájemný souboj přinesl očekávanou podívanou. Liberec se snažil dostat do pevné defenzivy Sklářů, kteří si ale volné prostory dobře hlídali. V první půli tak branka nepadla.

Poté to museli domácí otevřít, čehož Teplice využily. Nejprve se po rohovém kopu dostal k odraženému míči Daniel Trubač a střelou pod břevno otevřel skóre utkání. Když pak po skrumáži ve vápně zvýšil na 2:0 z pohledu Sklářů Nemanja Mičević, bylo vlastně hotovo.

Fotbal na umělé trávě. Ilustrační snímek
Rakovina z fotbalu? V ohrožení jsou hlavně děti. České úřady řeší problém umělek

Slovan pak vrhl všechno do útoku a hosté chodili do otevřené obrany. Další branku však nepřidali. Naopak domácí snížili zásluhou obránce Pourzitidise. Byl to ale jediný liberecký gól za 180 minut, a to je na postup málo. Dál tedy postupují Teplice, v dvojzápase je čeká Hradec Králové. V neděli 19. května hrají první zápas doma, výkop bude v 15 hodin.

FC Slovan Liberec - FK Teplice 1:2 (0:0)
Branky: 82. Pourzitidis – 49. Trubač, 58. Mičević (Fila). Žluté karty: 12. Višinský, 33. Prebsl, 78. Tetour – 6. Fila, 28. Mičević, 55. Chaloupek. Rozhodčí: Zaoral - Caletka, Hurych; VAR: Kocourek, AVAR: Ratajová. Diváci: 3266.
Liberec: Bačkovský - Mikula (C) (73. Tetour), Chaluš, Pourzitidis - Fukala (55. Horský), Žambůrek, Prebsl, Ghali (55. Preisler) - Višinský (86. Kok), Letenay (55. Rabušic), Tupta.
Teplice: Ludha - Chaloupek, Knapík, Mičević - Švanda, Mareček (C) (90. Bednár), Kričfaluši, Labík (74. Beránek) - Trubač (65. Havelka) - Fila, Čerepkai (74. Tsykalo).