„Není to příjemné jak pro nastupujícího trenéra, tak pro odcházejícího. Jsem druhým trenérem v klubu a jsem vděčný, že klub zvolil mě jako hlavního kouče. Jednoznačně budu chtít mluvit se všemi hráči. Nejen se starými, což bývá klasika. Bude to o nastavení kabiny. Kluci jsou tu proto, že mají svou kvalitu, proto si je klub vybral. Musíme nastavit kabinu tak, že musíme na hřišti odvést sto procent, aby fanoušci odcházeli ze zápasů spokojeni s tím, že hráči nechali na hřišti vše," představil Zdenko Frťala svou vizi. 

Bude výhodou, že v Teplicích už rok a půl působí coby šéftrenér mládeže? „Prostředí mám načtené. Ale nebylo náplní mojí práce být v kabině áčka. Viděl jsem skoro všechny zápasy, tak mám představu, kde je problém. Musíme najít problém a příčinu nevyrovnaných výkonů. Nechci ale z toho dělat vědu. Prioritně budu dbát na to, aby se hráči chtěli zlepšovat, aby na sobě chtěli pracovat, abych do nich vlil víru ve vlastní schopnosti."

Teplický trenér Jiří Jarošík.
Komentář: Proč skončil trenér Jarošík? Svou roli hrál i nedostatek zkušeností

Dvaapadesátiletý Frťala je rodákem z Nitry, za Spartak Trnava si zahrál ještě federální ligu. Na jaře 1994 přestoupil do Teplic, debutoval v druholigovém duelu v Bohumíně. Sklářům pomohl vybojovat nejvyšší soutěž, v ní jejich dres oblékal až do sezony 2002/2003. Celkem za žlutomodré odehrál v roli obránce či záložníka 237 soutěžních střetnutí, ve kterých dal pět gólů.

Po konci aktivní kariéry Frťala působil jako asistent v Blšanech, Plzni, Spartě a Ružomberoku, jako hlavní kouč vedl poprvé druholigovou Čáslav. Poté se jako asistent vrátil do Teplic, kde stál po boku Jiřího Plíška. Coby hlavní trenér nejvíc zaujal ve Varnsdorfu a Hradci Králové, když s oběma kluby dokázal vyhrát 2. ligu.

Jiří Jarošík
Teplice odvolaly trenéra Jarošíka. Nahradí ho Frťala?

Po sezoně 2020/2021, ve které postoupil s votroky mezi elitu, se z rodinných důvodů přesunul znovu do Teplice; vzal pozici šéftrenéra mládeže.

Zdenkovi Frťalovi budou jako asistenti pomáhat Ondřej Prášil a Jan Rezek Jako kondiční kouč bude na Stínadlech působit Václav Polák, který má s touto funkcí řadu zkušeností z pražské Sparty. Trenérem brankářů se stal Přemysl Lipš. 

„Jsem rád, že mi bylo umožněno vytvořit si svůj realizační tým. Důležité je, aby hráči svému realitnímu týmu věřili. Jsou to lidi, se kterými jsem za ten rok a půl v mládeži pracoval. Jsou to lidi, kteří jsou fotbalu oddaní. Věřím, že tenhle klub s bohatou historií na své úspěchy naváže. Chceme dát hráčům víru, že není nic ztraceno. Nechceme vše měnit, dobré věci chceme zachovat. Důležité bude společně pracovat a posouvat tento klub výše a výše," zakončil Frťala.