„Pardubice mají slušnou formu, mají i dobrý herní projev. Je tam určitý rukopis trenéra Kováče, přišli zkušení hráči, vytvořila se osa – Nita – nahoře Pavel Černý, uprostřed zkušený Kamil Vacek, v dobré formě jsou Hlavatý s Janoškem. Na týmu je vidět, že si věří. V jeho prospekt hraje i faktor nového stadionu, to je velká vzpruha, na výsledcích je to znát,“ má Ondřej Prášil, asistent kouče Frťaly, Východočechy načtené.

Pavel Šedlbauer, šéf představenstva FK Teplice
Koupí Red Bull teplický fotbalový klub? Šedlbauer reaguje na spekulace

Po remíze s Brnem už skláři na výhru čekají sedm kol. Mohli ji slavit minulý týden, Brno ale srovnalo v nastavení z penalty. Jak jsou na tom psychicky? „Nikoho už to netrápí, máme čistou hlavu! Tohle je fotbal, ten takové situace přináší. Nikdo z toho nedělal nějaké vyhrocené závěry, rychle jsme se začali soustředit na Pardubice,“ přesvědčuje fotbalista Teplic Matěj Radosta.

„V pondělí jsme měli trénink a vyhodnotili jsme si Brno a od středy už jsme se začali připravovat na Pardubice. Kluky jsme zvedali z toho, že přišli v závěru o vítězství. Na něj čekáme sedm kol, ale nechceme se svazovat nutností. Snažili jsme se je co nejlépe nastavit na nedělní zápas, vše ostatní je minulosti, i historicky špatná bilance s Pardubicemi. I když v posledním ligovém utkání jsme je vysoko porazili,“ přidává Prášil svůj pohled.

Pardubičtí jsou nažhavení, v jejich prospěch hraje dobrá jarní forma a i nový stadion. „Doufám, že to bude atraktivní utkání. Snad bude spousta šancí a fanouškům uděláme zase radost. Těším se, až nás poženou dopředu, jsou fantastičtí,“ nemůže se dočkat neděle pardubický Tomáš Vlček, mládežnický reprezentant.

Teplitzer FK 03
Pane Šedlbauere, mýlíte se! Historii nelze přepisovat. Ani tu fotbalovou

„Ten stadion jim hodně pomůže, prostředí je ve fotbalovém zápase hodně důležité. Fanoušci tam jsou dost blízko hřiště, v každém utkání jsou cítit Každé hostující mužstvo to tam nebude mít jednoduché, i když i to se může vybičovat před plným stadionem,“ myslí si Radosta.

Kdo se bude po záchranářském duelu nejvyšší fotbalové soutěže smát, bude známo v neděli okolo páté hodiny.