Před několika lety jihlavský odchovanec s fotbalovou kariérou málem sekl. Hrál sety mezi tréninky, hudba se mu dostala pod kůži. Přestup do Plzně dal naplno zelenou fotbalu, se svými kamarády Doktorem a Humlem projekt 58G rozbalili až později. „Fotbalová kariéra tu hudební odložila. Kdybych zůstal v Jihlavě, tak by se to třeba stalo dřív. My jsme se pak nevídali tak často a já v sobě potlačil ambici dělat hudbu," prozradil před časem v podcastu Offseason.

Zdroj: Youtube

A právě Off season se jmenovala skladba, která Tomáše Kučeru proslavila. To už kopal za Teplice, kde se stal pevním kamenem základní sestavy, a v tracku se vymezil vůči vedení FAČR („…hraju za Teplice, ne za vy*ebanou Spartu, je*u toho Berbra a samozřejmě Peltu…“), za což dostal pokutu 60 tisíc korun od Etické komise FAČR. „Celá ta kauza mi paradoxně ale dala hudební kariéru. Zároveň mě škatulkovala a poškodila jméno ve sportovní sféře, kdy se na mě určitě i lidi, kterým ten track nepřišel okay, dívají jinak. Starší lidé ostatně mají s tímto žánrem stále problém – o to víc, když zapříčinil to, co zapříčinil,“ zavzpomínal.

Fanoušci na ligovém duelu Teplice - Slovácko
FOTO: Byli jste na fotbale v Teplicích? Najděte se na fotkách!

Poté TK27 (iniciály a číslo dresu, které má v Teplicích) začal bodovat s nově zformovanou jihlavskou formací 58G. Minulý rok jí vyšlo album s názvem City Park. Uspělo u fanoušků i hudebních oborníků. Důkazem je sobotní udělování prestižních cen Anděl.

Tomáš Kučera je zasnoubený s bývalou miss a moderátorkou České televize Lindou Bartošovou. „Do budoucna se budu muset rozhodnout mezi fotbalem a rapem. Sport a rap jsou ale v mém životě striktně oddělené. Při jednom na druhé nemyslím," vyjádřil se před časem ke své budoucnosti. „S přibývajícím věkem si uvědomuji, že má hudba větší potenciál z hlediska udržitelnosti. Ve fotbalu se na této úrovni – na rovinu – můžu udržet ještě třeba dva tři roky," dodal.