Teplice byly před středečním utkáním již zachráněné, soubouj s aspirantem na padáka ale nebraly na lehkou váhu, což se ukázalo i na hřišti. Mužstvo kouče Martina Haška potvrdilo, že je v krizi, i když po dlouhé době dokázalo získat alespoň bod. 

„Byli jsme už zachránění, ale nebyl nejmenší důvod nejít do zápasu naplno. Stále chceme sezonu zakončit dobrými výsledky," potvrzuje Zdenko Frťala, trenér Teplic. 

Vůbec první brněnskou branku ve skupině o záchranu dal v 17. minutě Jiří Texl. Stalo se tak po rohovém kopu, střelci Zbrojovky nabil ke střele do růžku Muchovy branky aktivní Alli. Byla to jediná přímá střela na bránu úvodní pětačtyřicetiminutovky, jinak totiž byla finální fáze obou celků tristní. Nejvíc nebezpečí hrozilo v obou vápnech při standardních situacích, chyběla však kreativita a přesnost. 

Fanoušci na utkání Teplice - Brno
FOTO: Byli jste na fotbale v Teplicích? Najděte se na fotkách!

Ani ve druhém poločase neviděli fanoušci žádné ofenzivní galapředstavení. Hosté z jihomoravské metropole se snažili bránit svůj hubený náskok, Tepličtí naopak usilovali o vyrovnání. To se jim podařilo v 58. minutě, kdy se nádherně opřel do míče za šestnáctkou Fila; Hrubý byl na jeho povedený pokus krátký. Brněnský odchovanec svou trefu neslavil, fanouškům v kotli Zbrojovky se naopak pokorně omlouval. 

Záhy se mohl své omluvné gesto udělat znovu, z úhlu však trefil jen boční síť. „Skláři" byli aktivnější, Brno, které potřebovalo tři body k udržení barážových zá pozic, se muselo často bránit pokusu domácích o zteč jejich branky. A protože závěrečná snaha hostů o strhnutí vítězství na svou stranu nepřinesla ovoce, skončil středeční duel zaslouženou remízou 1:1.

„V prvním poločase jsme byli trochu nervózní, ale druhou půli po prostřídání jsme měli hru pod kontrolou, i když soupeř hrozil nebezpečnými protiútoky. Hlavně po změně stran jsme hráli uvolněněji, konečně bylo znát, že z nás spadly záchranářské starosti. Mrzí mě jen, že jsme nebyli odměněni druhým gólem,“ hodnotí teplický Frťala. 

Tepličtí ligovou pouť zkončí v neděli na jablonecké Střelnici, oběma celkům už o nic nepůjde. Brno bude muset doma porazit Zlín, aby se vyhnulo přímému sestupu. „I přes nějaké klopýtání v posledních třech utkáních je vidět vzestup našich výkonů, to nám dává důvod k optimismu,“ uklidňuje fanoušky kouč Zbrojovky Martin Hašek. 


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...