„Půl hodiny jsme hráli fotbal, jaký jsme hrát chtěli, zbytek jsme ubránili. Kluci obětovali všechno úsilí, abychom byli dnes úspěšní," hodnotil utkání trenér vítězů Zdenko Frťala. „Hráčům jsem řekl, že na Slovensku leží město Prešov, a my dnes možná posunuli prešovský beton, který klub z toho města hrál v osmdesátých letech," podotkl lodivod Teplic v kontextu úporné defenzivní práce svých svěřenců. 

Jediná a tím pádem i rozhodující branka zápasu padla už v 15. minutě. Aut domácích obrana Pardubic odvrátila s asistencí Jukla jen před vápno, kde míč pravačkou napálil k tyči Trubač. Na jeho tvrdou a umístěnou střelu gólman Nita reagovat nedokázal. „Už dlouho jsem gól nedal, tak jsem rád, že mi to tam spadlo. Je to hodně důležitá branka, vážm si jí," měl radost pracovitý záložník „sklářů". 

Pardubičtí zatlačili domácí na jeho vlastní polovinu, ale jejich šance zlikvidoval jistý Grigarův náhradník Mucha. 

V 58. minutě měl velké štěstí, když po střele Janoška míč od tyče zamířil po brankové čáře přímo do jeho rukou. 

Klára Cahynová, fotbalistka španělského klubu Sevilla FC
Holky to umí taky: Česká fotbalistka Cahynová prozradila, kolik bere v Seville

Závěr zápasu Teplice zvládly, „perníkáři" byli v křeči a do vyložených šancí se už nedostávali. Naopak mohli inkasovat, Nita ale střelu Hory lapil. 

Celkem Pardubice zahrávaly 11 rohů, domácí jen jeden. Po šestiminutovém nastavení se ale radovali oni ze zisku tří bodů. „Pardubice mají nadstandardní kvalitu, jejich herní projev patří mezi top 4 v naší soutěži. Kde se nacházejí, je možná pro ně nespravedlivé, ale fotbal nebývá spravedlivý. Šli jsme do zápasu tím, že můžou mít větší držení míče a věci, které z toho vyplývají. Nechtěli jsme se prezentovat tím, že budeme hodinu jen bránit, ale máme tři body, už bych se v tom nepatlal," shrnul Frťala. 

Ve skupině o záchranu si Severočeši polepšili - na barážovou pozici mají nyní náskok čtyř bodů, na poslední Zlín zvýšili odstup už na osm bodů. „Teď nesmíme spadnout do pasti, že je hotovo a jsme zachránění. To ani náhodou," varuje Zdenko Frťala před uspokojením. 

FK Teplice - FK Pardubice 1:0 (1:0). Branka: 15. Trubač. Rozhodčí: D. Černý - Nádvorník, Leška - Hocek (video). ŽK: Sy, Hora, Mičevič, Mucha, Jásir - Vlček. Diváci: 3263. Teplice: Mucha - Hora, Chaloupek, Mičevič - Hyčka (56. Sy, 70. Urbanec), Jukl, Trubač, Mareček, Hybš - Gning (70. Jásir), Fila (80. Žák). Trenér: Frťala. Pardubice: Nita - Icha, Hranáč, Vlček, Chlumecký - Vacek (53. Darmovzal) - Sychra (75. Huf), Hlavatý, Janošek, Pikul (81. Krobot) - P. Černý. Trenér: Kováč.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …