Máte po dvou úvodních zápasech šest bodů. Tohle se Teplicím povedlo naposledy před šestnácti lety. Rezonovalo to kabinou?
O tom ani nevím. Samozřejmě, jsme pro všechny lidi takovým překvapením. Ale na druhou stranu si od začátku sezony říkáme, že chceme jet zápas od zápasu, nekoukáme na tabulku. Je to pro nás milé překvapení. Už závěr minulého ročníku jsme měli dobrý, zvedali se jako tým. Teď na začátku nové sezony to jen potvrzujeme. Máme těžký los a jsme rádi, co jsme z toho zatím vytěžili. Každopádně musíme zůstat pokorně nohama na zemi a dále pracovat.

Čím konkrétně si vysvětlujete ten výkonnostní vzestup? Je to způsobeno jen změnou trenéra?
Změnilo se více věcí, už co se týče nastavení. Ať už v kabině nebo v poli. Zapadlo to do sebe. Někdy to tak bývá, pořádně ani nevíte, co tomu chybí. Pak jdete zápas od zápasu a vidíte, že se to zvedá. To je přesně nás případ.

Daří se vám také osobně, v obou ligových zápasech jste skóroval. Přitom za celý minulý ročník jste dal právě dva góly. Cítil jste už před sezonou, že by to mohlo padat, když se dařilo v přípravě?
Popravdě ani ne. Mám teď čistou hlavu, jsem rád, že jsme se domluvili s Teplicemi na nové smlouvě. To mi dalo takovou jistotu. Jsem za to moc rád, že jsme se domluvili. Jestli mi právě tohle pomohlo, je to jedině dobře.

Ten váš gól padl z dorážky, když jste před tím nastřelil tyčku. Překvapilo vás, kolik prostoru jste na tu dorážku měl?
Ani ne. Pro bránící hráče je tohle hrozně těžké dobíhat. Já to měl čelem a viděl jsem, že to půjde na tyč. Obránce byl zády, já si udělal dva krůčky a už byl před ním. Viděl jsem to dobře, navíc mě to trošku vyneslo, takže to pro soupeře nebylo lehké. Snažili se blokovat střelu, takže jejich reakce je logicky pomalejší.

FORTUNA:LIGA, 2. kolo: Bohemians Praha 1905 - FK Teplice 1:2 (0:1). Tepličtí hráči slaví. Foto: Jan Sláma
FOTO: Bravo! Dva zápasy, dvě výhry... Teplice po Plzni vyhrály i na Bohemians

Záda vám kryl Soufiane Dramé. Jeho centimetry se vám určitě hodily, že?
Určitě ano. Jsem za něj moc rád, dlouho nehrál, protože byl zraněný. Myslím, že odehrál fantastické utkání. Pomohla nám jeho výška a soubojovost. Celkově jsme byli výborně připravení, náš plán se například oproti prvnímu utkání s Plzní (1:0) výrazně lišil. Jsme rádi, že to vyšlo.

Můžete rozvinout, v čem konkrétně se lišil?
To asi nechám na trenérovi. (úsměv)

Závěr byl ale hektický. Bohemka nedala penaltu, pak snížila…
Chybičky tam byly. Ale kdybychom si mysleli, že tu Bohemka v závěru nebude mít tlak, asi bychom byli blázni. Všichni víme, jaké to v Ďolíčku je, ještě když hrají směrem na svoje fanoušky. Dalo se s tím počítat. Proto jsme rádi, že se nám předtím podařilo odskočit na dvoubrankový rozdíl. Mohli jsme díky tomu být klidnější.

Co říkáte na Štěpána Chaloupka, který roste zápas od zápasu?
Je to mladý hráč, který se ještě má co učit. Ale trénink od tréninku jde výš a výš. Přeji mu, ať je zdravý, protože má potenciál hrát někde výše. Také mu musí zůstat pokora, kterou má.

Dorazilo i poměrně dost fandů do sektoru hostí. Cítíte, že podpora vašich fandů začíná být větší a větší?
Ano. Každý Tepličák vnímá, že se nám daří. Má to pro fanoušky hlavu a patu. Za podporu jsme moc rádi, nikdo asi nečekal, že sem přijede tolik lidí. Je to super, podpora fandů jde nahoru.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...