Na první jarní výhru se Tepličtí pořádně nadřeli. V průběhu utkání vedli o dva góly, přesto se hosté dokázali pokaždé přicvaknout na rozdíl jedné branky. Závěrečný tlak vyrovnáním neskončil, Stínadla si mohla zhluboka oddechnout. „Drama, které nás stálo hodně sil, jsme si z toho udělali sami. Buďme rádi za tři body, na konci to bylo infarktové,“ uvědomuje si Jakub Hora, autor dvou branek Teplic.

„Utrpěli jsme vítězství, ale jsme za něj strašně moc rádi. Díky němu jsme se vzdálili barážovým vodám,“ radoval se z veledůležitých tří bodů trenér Severočechů Stanislav Hejkal.  Na lavičce „sklářů byl s blížícím se koncem jako na trní. Poté, co Kuchta svým prvním gólem v dresu Teplic zvýšil na 3:1, Slezané snížili. V posledních minutách a následném pětiminutovém nastavení pak zle dotírali na Grigarovu branku, Žídek dokonce dostal míč do branky, sudí ale pískali v tu samou chvíli ofsajd.

„Oni mají pět dvoumetrových frajerů, my průměr metr padesát. Konec byl hodně zajímavý, ale zvládli jsme to,“ řekl s nadsázkou brankář Tomáš Grigar. Vše přitom mohlo být jinak. Za stavu 2:0 měl slibnou příležitost Žitný, nenaložil s ní ale dobře. To už se první půle chýlila ke konci a ti, kteří na jaře pozorně sledují zápasy Teplic, se začínali bát.

„Opět přišlo uspokojení, tak jako v každém jarním utkání. Je to k zamyšlení. Neměli jsme inkasovat kontaktní gól v závěru prvního poločasu, Opavě po něm narostla křídla. Všichni dobře ví, jak se hraje celku, který dá branku do šatny,“ povzdechl si Hejkal. „Je potřeba se zamyslet nad koncentrací na konci poločasů a na začátku poločasů.,“ poznamenal ještě.

Slezané se tak nečekaně vrátili do hry, přestože s tím asi už ani jejich trenér Ivan Kopecký nepočítal. „Za tu první půli jsme si zasloužili dostat do držky, takhle se nehraje! Byl to nejhorší poločas za mého působení v Opavě,“ nebral si servítky. To, že v hektickém závěru jeho svěřenci nesrovnali, dává za vinu i vyšší moci. „Urazili jsem Boha bohorovným výkonem v první půli. Ten nahoře to viděl a vytrestal nás.“

Podle Admira Ljevakoviće, který mimochodem v utkání obdržel jubilejní stou žlutou kartu v lize, hrála v neděli odpoledne velkou roli psychika. „My šli po prvním inkasovaném gólu dolů. Musíme se teď odrazit od toho, že jsme uhráli tři body. Je jedno, jakým to bylo způsobem,“ tvrdí.  V pátek jedou Teplice do Jablonce, o týden později doma hostí Plzeň.

FK Teplice - SFC Opava 3:2 (2:1).

Branky: 8. Hora (PK), 36. Hora, 84. Kuchta – 44. Žídek, 88. Juřena.
ŽK: 25. Ljevaković, 43. Shejbal, 45+1. Jeřábek, 71. Vondrášek, 83. Kuchta, 90+2. Hora, 90+3. Trubač – 32. Helebrand.
Rozhodčí: Ginzel – Mokrusch, Kožár
Diváci: 2891
Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, Krob – Ljevaković (73. Hošek), Kučera – Hora, Moulis – Jindráček (67. Trubač), Žitný (54. Kuchta). 
Opava: Šrom – Helebrand (46. Schaffartzik), Simerský, Svozil, Žídek – Zavadil, Jan Řezníček (78. Juřena) – Jurečka, Janetzký, Stáňa (57. Zapalač) – Smola.