Na Stínadlech to v minulých dnech bylo jako v kanceláři profesionální logistické firmy. Řešilo se, kdo s kým a jak. Otázek ohledně uspořádní tréninkového procesu v době nouzového režimu byla zkrátka spousta. Ani uvolnění opatření, která bylá vládou nařízená kvůli pandemii koronaviru, totiž profesionálním fotbalistům nedovolí plnohodnotný trénink.

Ligová fotbalová asociace obeslala kluby profesionální fotbalové ligy ze dvou nejvyšších tuzemských soutěží manuálem, který jim říká, za jakých podmínek smí od pondělí trénovat. Není jich málo: trénink smí probíhat pouze na otevřeném sportovišti; skupina fotbalistů včetně trenérů nesmí čítat více než osm lidí; fotbalisté nesmí absolvovat soubojová a kontaktní cvičení, zároveň pak musí dodržovat odstup dvou metrů; u hřiště musí být dezinfekce na mytí rukou; zákaz používání sprch a WC v areálu; zákaz shromažďování v kabině.

Ani v Teplicích tomu nebylo jinak. Hráči přijížděli na Stínadla po jednom svými vozy na předem dohodnutý čas, aby se jednotlivé skupiny vůbec nepotkaly. Po zodpovězení otázek z dotazníku klubového lékaře a změření teploty bezkontaktním teploměrem mohli vyrazit do Dubí, kde během dne proběhly tréninky tří skupin. Zmiňovanou proceduru podstoupili i členové realizačního týmu.

Na stadion v Dubí – Pozorce měla zakázána vstup nejen veřejnost, do areálu nesměli ani novináři. Rozhovory jim hráči poskytli po telefonu, fotografové si v okolí areálu hledali vhodné místo pro své záběry, často se při této činnosti museli seznamovat s nevábnými zákoutími Pozorky. Po každém tréninku (začínaly v 9, 11. a 13 hodin) byly dezinfikovány míče, hygienická opatření se dodržovala beze zbytku. 

Tréninky byly bez zbytečných prodlev. Nejprve se hráči klasicky zahřáli s kondičním trenérem Antonínem Čepkem, poté si je vzali do parády jednotliví trenéři. Skupiny byly rozděleny podle zaměření jednotlivých fotbalistů. První den po návratu do tréninkového procesu byla cvičení zaměřena hlavně na jistotu na míči, náročnější dril přijde na řadu později.

V Teplicích věří, že brzy bude mužstvo moct trénovat v tradičním režimu, aby se mohlo co nejlépe připravit na opětovný start ligy. Ten by posledních informací byl možný i dříve, než o prvním červnovém víkendu, jak je v původním vládním návrhu o uvolňování opatření. 

Stanislav Hejkal
Do ligy bez možnosti kontaktního tréninku a přáteláků? Nemyslitelné, říká Hejkal