Blamáž Sparty měla od začátku reálné kontury. Tepličtí na ve středu pole značně oslabeného soupeře aplikovali vysoký presink, který jí vůbec nesvědčil. Navíc se snažili o kombinační hru, od nakopávaných míčů se až na výjimky oprostili. „Myslím, že to byl pro Spartu problém. Nechtěli jsme být zalezlí, věděli jsme, že by nám jinak Sparta dala gól, proto jsme se chtěli pasivitě vyhnout. Chtěli jsme hrát po zemi, protože soupeř má vysoké stopery,“ prozradil Hejkal.

Největší šanci domácích první půle promarnil už v úvodu Stanciu. V ideální pozici přestřelil Grigarovu svatyni. Poté se „rudí“ trápili, kombinace jim dělala velké problémy, na vině byly hlavně značné nepřesnosti. Postupem času se začali ozývat nespokojení sparťanští diváci. Jejich negace začaly svazovat hráčům Sparty hlavu i nohy. I přesto si vytvořili několik dobrých šancí, Tomáš Grigar v brance Teplic bezchybný. Frustraci reznoucí Sparty podtrhl Moulis, byla to první šance hostů druhé půle. Pod gól „žlutomodrých“ se hrubou chybou podepsal Chipciu, jenž při autovém vhazování zaspal jako nevyspalý prvňáček ve školní lavici.

„Nehráli jsme dobře. S postupujícím časem rostla u některých hráčů nervozita,“ potvrdil Zdeněk Ščasný. „Věděli jsme, že pokud chceme vyhrát, musíme udeřit už na začátku. Dalším důvodem porážky bylo to, že jsme nedokázali dát z šancí gól.  Vyžrali jsme si to až do konce,“ pokračoval trenér Sparty.

Jeho učedník Hejkal byl z nečekaného tříbodového importu šťastný. „S těmito body nikdo v Teplicích nepočítal. Teď ale musíme výhru potvrdit doma se Zlínem, aby závěr podzimu nebyl fiaskem.“

AC Sparta Praha - FK Teplice 0:1 (0:0). Branky: 83. Moulis.