„Dvakrát v řadě jsem vyhráli venku, ale ani jednou se nám tři body nepovedlo potvrdit domácí výhrou. Vinou toho na tom v tabulce stále nejsme dobře,“ mrzí trenéra Teplic Stanislava Hejkala.

Proti Sigmě „žlutomodří“ opět promarnili první poločas, podobně jako téměř pokaždé v tomto ligovém ročníku. „Lámeme si nad tím hlavu. Hledáme vhodnou konzistenci sestavy. Je to na zamyšlení, proč to tak je,“ kroutí Hejkal nechápavě hlavou. „Zase jsme tu první půli prochrápali. Nevím, na co pořád čekáme, asi na to, s čím přijde soupeř, to je ale špatně,“ mrzí záložníka Jakuba Horu, který měl největší šancí zápasu.

K ní se ale dostal až po obrátce, první pětačtyřicetiminutovka totiž ze strany Severočechů potřebnou kvalitu postrádala, přestože i oni si dokázali vytvářet náznaky šancí. Více možností k otevření skóre však měli Hanáci, Plšek,. Dvořák i Zahradníček ale minuli. A střelu Nešpora zblokoval Jeřábek rukou, sudí Dubravský ale penaltu nezapískal.


„Čekali jsme od Olomouce 3-5-2, byli jsme na to připraveni. Někteří hráči ale nesplnili taktické pokyny, proto jsme o poločase střídali a změnili hru. Hráli jsme pak na dvě šestky, Krále jsme posunuli k Ljevakovićovi, abychom zesílili střed pole, tam jsme měli problémy,“ vylíčil Hejkal. Díky povedenému střídání jeho tým po změně stran hýřil aktivitou, střídající Kučera s Lutsem hru výrazně oživli, stejně jako změna rozestavení.

V 56. minutě Kučera odcentroval na zadní tyč, kde hlavičkoval Hora, jenž hrál jubilejní 200. ligové utkání. Jeho pokus mířil do branky, ale Jemelka míč z brankové čáry patičkou vykopl na břevno, od něhož se odrazil zpět do pole. „Měl jsem hlavičkovat silněji,“ drbal si Hora hlavu po skončení střetnutí. Poté Houska zatáhl ve vápně za dres Kučeru, píšťalka hlavního sudího Dubravského ale znovu zůstala němá.


„Škoda, že jsme z toho zápasu nevytěžili víc. Když to sečtu, tak myslím, že remíza je spravedlivá, ale bereme ji jako ztrátu,“ zhodnotil teplický kouč nedělní remízový zápas.