„Ten gól Plzni pomohl, nemusela se pak cpát do koncovky. Bylo to celkem vyrovnané střetnutí, nemusíme mít hlavy dole. Měli jsme na to, abychom hosty obrali o body. Ale bohužel jsme nedali naše šance,“ litoval další ztráty teplický veterán Jan Rezek.

„Žlutomodří“ měli hlavně ve druhém poločase několik slibných příležitostí, v koncovce ale selhávali. „V té finální fázi je to někdy o detailech. Z tribuny se to třeba zdá lehké, ale často to tak není. Škoda, jinak si z utkání odnášíme spoustu pozitiv, od kterých se můžeme odrazit. Třeba to, že jsme proti prvnímu v tabulce měli tolik šancí, je povzbuzující,“ přidal v současnosti teplický forvard číslo jedna, který se do prvoligového kolotoče vrátil po půl roce.

Slibný výkon Teplic potěšil pochopitelně i jejich trenéra Jiřího Jarošíka, který si před domácím publikem odbyl premiéru. Z agresivního pojetí svých svěřenců měl radost. „Chtěl jsem, aby tým takhle hrál. Proto jsme udělali v sestavě několik změn. Mladí hráči, kterým jsem dal šanci, hráli na hranici svého maxima, podle mě byli skvělí. Myslím, že fotbal bavil, šancí na obou stranách nebylo málo. Jen škoda, že padl jen jeden gól a škoda, že ho dala Plzeň.“

Brankář Teplic Tomáš Grigar
Teplický Grigar: Kdyby přišlo nějaké těžší zranění, tak asi skončím

Po dvou zápasech s celky z čela tabulky (Slovácko, Plzeň) čekají Severočechy papírově lehčí souboje, za týden hrají v Mladé Boleslavi s Hradcem Králové a poté doma hostí Liberec. „Utkání se dvěma těžkými týmy ukázaly možnosti a charakter některých hráčů. Jako proti Plzni musíme hrát i v dalších zápasech. Chci po hráčích, aby hráli na maximum, pak jsem schopný odpustit jiné věci,“ nastínil Jarošík svou vizi.

Plzeňského trenéra Michala Bílka uspokojily jen body, herní projev nikoliv. „Měli jsme hodně šancí, ale nedali jsme je. Hra by měla být kvalitnější. U Teplic jsem viděl zlepšení už na Slovácku, dnes to potvrdily. Upřímně jim přeji, ať začnou bodovat a zachrání se,“ řekl kouč, který na Stínadlech před 20 lety působil jako hráči i trenér.

FK Teplice – FC Viktoria Plzeň 0:1 (0:1). Branka: 5. Beaugel. Rozhodčí: Julínek - Patá, Hurych. ŽK: Fortelný, Knapík, Černý - Kalvach, Kaša, Hejda, Řezník. Diváci: 3 362. Teplice: Grigar – Hyčka, Knapík, Chlumecký, Vondrášek – Fortelný (84. Mareček), Jukl, Krunert, Kodad (75. Černý), Moulis – Jan Rezek (79. Succar). Plzeň: Staněk – Řezník, Kaša, Hejda (C), M. Havel – Kalvach, Bucha – J. Sýkora (62. J. Kopic), Al. Čermák (62. P. Šulc), Mosquera (86. Hybš) – Beauguel (79. Chorý).