„Nebylo mi řečeno, že pokud nevyhrajeme, tak končím,“ prozradil po zápase kouč Teplice na tiskové konferenci. Během utkání se ale hodně zapotil, hlavně první půlhodina a závěrečná pětiminutovka byly hektické.

Karvinští byli od začátku lepší, přehrávali domácí kombinací i nasazením. Šmejkalova parta působila bezradně a nebýt výborného Jakuba Diviše v brance, se kterým chytalo i štěstí, mohli hosté vést o dvě o tří branky. „Během prvních 25 minut jsme měli dát gól, byli jsme lepší na balónu, silní v kombinaci. Dvakrát to skákalo po brankové čáře, nedokázali jsme ty akce dohrát,“ žehral na špatnou koncovku trenér MFK Karviná Roman Nádvorník. „My nebyli v pohodě, dlouho jsme se do toho dostávali, bylo to i psychického rázu, nevěřili jsme si,“ připustil brankář Jakub Diviš.

Severočeši se probrali po první brance, kterou dal mladičký Patrik Žitný. „Karviná v úvodu vypadala lépe než my, změnila to až naše branka, pak jsme byli lepším týmem,“ souhlasil Šmejkal.

David Vaněček chvíli před přestávkou přidal druhý úspěch „sklářů“ a na notně prořídlých Stínadlech bylo rázem veselo, hlasy volající po Šmejkalově hlavě utichly.

„My nějak neřešíme, jestli hrajeme o trenéra, nebo ne. Každý zápas chceme vyhrát, každý zápas hrajeme na sto procent,“ řekl novinářům k spekulacím o konci teplického trenéra Diviš.

Zatímco po fušce v první půlhodině měl na dlouhou dobu v brance Teplic klid, s blížícím se koncem mu práce přibývalo. Karvinským se totiž povedlo díky Ramírezovi vstřelit kontaktní branku, do konce zbývalo 12 minut. Snaha týmu kouče Romana Nádvorníka byla hmatatelná, na stranu „sklářů“ se ale opět několikrát přiklonilo štěstí. „Báli jsme se o výsledek, ale dokázali jsme to uskákat,“ odfoukl si Šmejkal a své svěřence chválil za enormní bojovnost.

Nádvorník Teplickým vyčítal zdržovací taktiku, podle něho neměly na konci zájem hrát. „Deset minut prováleli v křečích. Rozkouskovali hru, nehráli. My jsme si ale zápas prohráli sami,“ uznal.  „Nechtěl bych to komentovat. Křeče měl Ljevaković, kterému je 35 let, druhé měl Shejbal, který hrál mistrovské utkání do začátku po roce,“ zareagoval krátce teplický trenér.

FK Teplice - MFK Karviná 2:1 (2:0)
Branky: 31. Žitný, 38. Vaněček – 79. Ramírez.
Rozhodčí:  Ginzel – Mokrusch, Hrabovský.
ŽK: 18. Král – 64. Ramírez, 87. Ba Loua, 90+4. Panák.
Diváci: 2628.
Teplice: Jakub Diviš – Král, Jeřábek, Hošek, Shejbal – Ljevaković (82. Hyčka), Kučera – Vondrášek, Hora (80. Jindráček), Žitný (75. Moulis) – Vaněček.
MFK Karviná: Berkovec – Čolić, Panák, Janečka (C), Jan Moravec – Mertelj, Budínský – Tusjak (46. Ba Loua), Lingr (61. Ramírez), Letić (73. Guba) – Wágner.