„Skláři“ se v opatrnějším úvodu duelu zdáli být aktivnějším celkem, a to hlavně díky několika standardním situacím. Obrana hostů ale pracovala dobře, šance o koncovku domácích dokázala vždy včas uhasit. Pokud už se Teplice do šance dostaly, měly nepřesná mířidla. Patrná byla především absence momentu překvapení, kreativita ale dlouho scházela oběma celkům.

Až v 25. minutě vypálil za vápnem z první Slezan Adam Jánoš a Ostrava na prořídlých Stínadlech, kde měla díky dvěma stovkám svých příznivců téměř domácí prostředí, rázem vedla. V tu chvíli už byla „žlutomodrým“ více než vyrovnaným soupeřem. Dokonce se zdála být sebevědomější, dobře kombinovala.

Po inkasované brance se obraz hry příliš nezměnil, přesto mohly Teplice vyrovnat, po centru Moulise ale Krob velkou šanci ne vyrovnání promarnil.

Teplice ve druhém poločase zařadily vyšší rychlostní stupeň, pomohla jim střídání. První gólovku měl ale Baník, proti Fillovi se zaskvěl rozbinzonádou brankář Diviš.

V 67. minutě měl na kopačce vyrovnání jubilant Tomáš Vondrášek, jemuž v pátek bylo 31 let. V nepřehledné situaci v pokutovém území vypálil, Laštůvka ale jeho střelu s velkým štěstím nohou vyrazil.

Velké chvíle gólmana baníkovců přišly v samém závěru. V nastavení se vyznamenal při hlavičce Jindráčka, kdy konečně prstů míč vytáhl mimo nebezpeční. Po následném rohovém kopu hlavičkoval brankář Teplic Diviš, jeho pokusu chyběl pověstný kousek.

Teplice tak Ostravě podlehly smolně 0:1.