„Po*ral jsem celou snahu kluků o vyrovnání. Tohle musím dávat!“ sypal si po utkání hlavu popelem Hora. „Brankář mě vychytal, nechal tam nohu, chtěl jsem ho obstřelit. Měl jsem to řešit jinak, určitě by to vyšlo. Mrzí mě to, bod bychom si zasloužili,“ hořekoval teplický hráč.

Tepličtí odolávali náporu Plzně, která měla velkou územní převahu, avšak v koncovce byla bezzubá, až do 60. minuty. „Udělali jsme taktickou chybu ve středu hřiště,“ mrzelo trenéra Stanislava Hejkala. Míč se před Krmenčíka dostal k volnému Čermákovi, který Diviše s troškou štěstí překonal.

„Skláři“ byli ve Štruncových sadech nebojácní, snažili se o vysoký presink, byli i dostatečně aktivní. Domácí byli fotbalovější, překonat tuhou teplickou defenzivu ale pro ně byl velký problém. „My trošku počítali s tím, že domácí budou po poháru v Římě unavení,“ netajil Hejkal taktický plán.

Deset minut před koncem zápasu ale mohlo být po nadějích, sudí Hrubeš totiž nařídil pokutový kop, přestože Teplice zrovna byly v držení balonu a hnaly se dobrých deset vteřin do brejku. „Bylo to divné. Míč tam asi někomu z nás spadl na ruku, ale ta prodleva prostě byla divné,“ nechápal brankář „žlutomodrých“ Jakub Diviš. Hořava míč z nařízené penalty napálil do tyče a svěřenci kouče Hejkala byli pořád ve hře.

Hektický konec nevyústil ani ve vyrovnání, ani v plzeňskou pojistku. Horu vychytal Hruška, neprosadil se ani Diviš, který se vrhnul ve snaze vyrovnat do pokutového území Plzně. „Hodně nás mrzí, že jsme tu nic neuhráli. Ale cítím, že se zvedáme, že to zlomíme,“ neklesá teplický gólman po další porážce na mysli.

Plzeň - Teplice 1:0 (0:0).
Branky: 60. Čermák.
Rozhodčí: Hrubeš – Dobrovolný, Myška.
ŽK: 18. Čermák, 33. Hejda – 57. Čmovš, 85. Ljevaković, 90+2. Jakub Diviš.
Diváci: 9581.
Plzeň: Hruška – Řezník (86. Havel), Hejda, R. Hubník, Limberský – Ekpai (53. Petržela), Hořava, Čermák (71. Procházka), Hrošovský, Kovařík – Krmenčík.
Teplice: Diviš – Vondrášek, Čmovš, Král, Krob – Hyčka (78. Moulis), Ljevaković, Kučera, Hora – Jindráček (65. Vaněček), Žitný (46. Trubač).