V 26. minutě soupeř Teplic vedl před hrstkou diváků už 3:0. V závěru střetnutí sice jednou inkasoval, přesto duel bez větších potíží dovedl do vítězného konce.

„Byli jsme na soupeře po taktické stránce dobře připravení, říkali jsme si, jak budou Budějovice hrát. Góly jsem dostali právě ze situací, na které jsme se připravovali. Nechápu to, na hřišti byla v prvním poločase místy až anarchie. Přístupu stoperské trojice nerozumím. Celá defenzivní fáze byla špatná. Byly tam chyby, které neudělá ani mladší dorost,“ byl rozladěný trenér Teplic Stanislav Hejkal.

České Budějovice daly v posledních třech ligových duelech pokaždé tři góly. V Teplicích svou normu splnily už v prvním poločase. Laxní hráči žlutomodrého celku umožnili svému soupeři jít do vedení v 11. minutě. Čmovš nechal snadno odcentrovat Schranze a nehlídaný Brandner zakončoval přesně. O devět minut později přišel centr jako přes kopírák, jen z druhé strany; Brandner adresoval přihrávku Javorkovi, který cílil opět přesně. Zkázu Teplic dokonal z pokutového kopu Havel, když Shejbal zfauloval Schranze. „A to ještě měl soupeř další šance, trefil i tyčku. Hráči měli zkrátka špatně nastavené hlavy, přitom tohle bylo pro nás strašně důležité utkání, mohli jsme se katapultovat někam k první šestce. Bohužel se u nás opakuje, že když máme šanci dostat se výš, tak selžeme,“ nechápal Hejkal.

O poločasové přestávce své svěřence v kabině sepsul, až do kanceláři byl slyšet řev kapitána Jakuba Mareše. Skláři poté vstoupili do druhé půle dobře, selhali však v proměňování šancí – Žitného i Řezníčka vychytal Drobný, ujala se až střela z dálky, kterou pět minut před koncem vyslal na Drobného Petr Mareš. „Kdyby přišel gól dříve, tak se s tím možná ještě něco dalo dělat. Porážka je blamáží, kterou si nedokážu vysvětlit,“ klopil Petr Mareš oči při své pozápasové výpovědi. „Musíme teď začít jezdit po prdeli a bojovat,“ přidal.

V podobném duchu hovořil i Hejkal. „Jestli si někdo myslel, že soupeře přehrajeme fotbalovostí, tak nepřehrajeme. Musíme bojovat jako tým!“ hromoval. „Proti Českým Budějovicím jsme předvedli paskvil. Hráči byli bez emocí, nápadu, pomalí, zbabělí.“

Podle teplického lodivoda byla nekvalita zapříčiněná i několika zraněnými hráči. Jako první však zmiňoval přístup jednotlivců, ti ho zklamali především. „Jestli nad někým zdvihám varovný prst? Už ne, už musíme konat. Někteří hráči si nemůžou myslet do nekonečně, že mají místo jisté. Když je jednou nepostavím, tak mají řeči, když je ale postavím, tak jednou zahrají, třikrát ne. Začneme asi stavět více mladé, ať se otrkají. Například výkon Radosty byl pro mě příjemným překvapením,“ uzavřel kouč Teplic hodnocení hrubě nevydařeného střetnutí.