Skláři vybojovali v prvních pěti kolech osm bodů, porazili třeba hned v úvodu Plzeň, vyhráli na hřišti Bohemians a v sobotním taháku před zaplněnými stadionem na Stínadlech urvali v zápase proti pražské Spartě za remízu 1:1 bod. V 85. minutě vyrovnával po rohovém kopu parádní trefou premiérovým gólem v české lize egyptský šikula Muhammad Jásir. "Za přístup, i jak zvládá, že je tady sám, byl odměněn," řekl kouč sklářů.

Sparta zavítala na sever Čech opět po týdnu. Zatímco na jablonecké Střelnici rozhodla pěti góly v první půli, v Teplicích musela bojovat až do konce pětiminutového nastavení. "Byli jsme si vědomi, že Sparta má dvě nadstandardně silné jedenáctky, že v Jablonci nasadila nějaká nová jména, ale její způsob hry je stejný. Pokryli jsme jejich výstavbu ve střední zóně a to se nám, myslím, povedlo," odkryl taktický záměr Frťala.

Hosté před brankou Jana Kuchty z 35. minuty dvakrát nastřelili tyč. "Ano, před gólem jsme měli štěstí, Sparta nastřelila dvě tyčky. Ani gól nás ale nepoložil. Po prostřídání jsme byli i nebezpečnější. Je důležité, že jsme zvedli hlavy a dokázali remizovat. Zápas měl emoce, byl to svátek pro lidi, chtěli jsme být úřadujícímu mistrovi, který má obrovskou sílu, důstojným soupeřem. A top se povedlo."

Teplickou partu nabudilo i téměř 16 000 diváků, kulisu na Stínadlech ocenil i sparťanský trenér Brian Priske. "Hráčům jsem řekl, že tohle je moment, proč fotbal děláme. Pro fanoušky zůstanou nesmrtelní. Po delší době jich přišlo tolik," byl spokojen trenér žluto-modrých.

Frťala si podpory příznivců váží. "Hráčům jsem po příchodu k týmu řekl, že my musíme být ti první, kdo lidi na stadion přitáhnou. Myslím, že hráči pochopili, jaká je hrdost hrát za Teplice. Naše výkony jsou výsledek, že tady dnes tady byla taková návštěva a atmosféra. Jsme na nějaké cestě a ta transformace, nejen klubu, ale i týmu určitě nějaký čas potrvá. My se zatím nemůžeme s nejlepšími kluby Spartou, Slavií a Plzní rovnat ve fotbalovosti, ale když se na ně dobře připravíme, a kluci jsou schopní zvládat určité taktické pokyny, tak s námi mají problémy všichni."

Co přesně transformací myslel? "Součástí cesty jsou postupné krůčky. Já pořád mluvím o tom, že to není jen o hráčích, ale o všech zaměstnancích klubu. Od hráčů chci, aby se na každý trénink těšili, a aby si uvědomili, že dělají nádherný sport, který občas bolí. Dokázali, že jsou schopní jít přes své nějaké limity a hranice. Jsem i rád, že jsme zareagovali na možnost získat Petra Hronka," dodal teplický trenér.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...