Čeká se prý jen na to, až Votroci stvrdí návrat mezi elitu, aby se věci daly do pohybu. To se může stát už v sobotu, kdy Východočeši hrají doma s Duklou Praha. Pokud nedají razítko teď, bude to jen otázka několika příštích dnů. Hradečtí válcují druhou ligu, nyní drží sérii devíti vítězství v řadě a tabulku vedou s náskokem deseti bodů před Líšní. Do konce druhé ligy přitom chybí už jen čtyři kola.

Frťala na závěr svého tříletého období sestavil z Votroků dobře fungující stroj, a to v Teplicích moc dobře vědí, zvlášť když se jim v lize stále nedaří. Kouče chtějí, ale zatím ne na pozici k A-týmu, který vede Radim Kučera.

„Momentálně se připravují změny v úseku mládeže na příští sezonu. Jednou z vytipovaných osobností pro tento úsek je i Zdenko Frťala, který od nás obdržel nabídku,“ sdělil Martin Kovařík, mluvčí FK Teplice. Důkazem je i to, že v klubu skončí Lukáš Přerost, dosavadní šéftrenér klubové akademie. 

Trenér FC  Hradec Králové  Zdenko Frťala
Frťala z Hradce do Teplic? Jen spekulace, zní ze severu i z východu Čech

Ale Frťala by se jako alternativa za Kučeru k áčku hodil. Teplice o svého někdejšího hráče usilovaly už loni v létě. Tehdy klub balancoval na hraně sestupu a sháněl náhradu za Stanislava Hejkala, kterého následně na podzim nahradil Radim Kučera, ale ani on výsledkově tým nezvedl. Ani letos severočeský klub není v první lize zachráněný.

Frťala loňskou nabídku ještě odmítl. „Prioritou je pro mě Hradec. Rád bych dokončil svoji misi,“ povídal před rokem v červnu. Ale nyní jeho mise končí a veleúspěšně. Votroky vrátí po čtyřech letech mezi tuzemskou elitu.

Kouč ani hradecký klub však nic komentovat nechtějí. „K situaci ohledně trenéra se v tuhle chvíli vyjadřovat nebudeme,“ uvedl Michal Petrák, tiskový mluvčí FC Hradec Králové.

Přesto se už mluví o tom, kdo by mohl Zdenko Frťalu na jeho postu v Hradci nahradit. Sportovní ředitel Jiří Sabou už skládá seznam případných nástupců. Hodně se skloňuje například jméno Jaroslava Veselého, současného trenéra Chrudimi.