Je logické, že se ve chvílích, kdy teplický tým výrazně strádá ve FORTUNA:LIZE, mluví o tom, že by se Frťala mohl stát novým trenérem mužstva.

Podle informací Deníku je tomu tak i tentokrát. Frťala se však rozhodl, že zůstanei nadále v druholigovém Hradci Králové.

„Řekli jsme si časový horizont tří let, kdy tady chceme udělat nějakou práci,“ upozornil Jiří Sabou, sportovní ředitel Votroků.

Frťala kroutí na východě Čech druhý rok, kontrakt má ještě na ten příští.

„Mě zajímá momentálně Hradec. Někteří lidi vědí víc než my, trenéři. S Teplicemi jsem nejednal, v danou chvíli je mou prioritou Hradec,“ ujistil Frťala.

Zprávy z Teplic navíc mluví o tom, že současný trenér Stanislav Hejkal zůstane minimálně do konce základní části ligy.

Pak se uvidí…

Stanislav Hejkal.
Teplice chtějí ve finiši co nejvíc bodů. Hejkal zatím zůstává

O Frťalově odchodu se začalo mluvit kvůli tomu, že Hejkal podle Sportu nabídl po nedělní domácí prohře s Jabloncem rezignaci. Reagoval tak prý na výsledky a výkony celku, který si na sto procent zahraje skupinu o udržení. Na čtrnáctou pozici (první, z níž jde klub do baráže s týmy z druhé ligy) má náskok pouhé tři body.

Tepličtí navíc po koronavirové pauze zrovna nezáří. V pěti utkáních získali pouze čtyři body. 

„Jména možných nástupců trenéra jsou jen spekulace. My teď hlavně potřebujeme klid na práci. Pan Hejkal pokračuje na postu hlavního kouče. Prioritní je pro nás co nejlépe zvládnout závěr základní části,“ uvedl k současné situaci ředitel FK Teplice Petr Hynek.

Podobně je na tom ostatně také východočeský celek. Hradečtí jsou devět kol před finišem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na pátém místě tabulky a jsou ve hře o baráž o postup do nejvyšší soutěže. Na třetí Žižkov, s nímž se ve čtvrtek utkají na svém stadionu, ztrácejí jediný bod.

Také Hradec na tom však mohl být lépe, kdyby neměl aktuálně nepříliš lichotivou sérii. V pondělí v Jihlavě remizoval potřetí v řadě.

„Je to plus bod, hra rozhodně nebyla taková, jakou jsme čekali,“ přiznal brankář Radim Ottmar. „Musíme koukat na výkony. Když budou lepší, přijdou body,“ doplnil ho mladý záložník Dominik Soukeník.

Frťala, který s Teplicemi získal na jaře 1999 stříbro, tak zůstává na východě Čech. Opět je ale nutné použít slůvko zatím. 

Jakub Řezníček z FK Teplice
Teď jsme na tom psychicky hrozně, přiznává šestigólový Řezníček