„Žlutomodří“ se pod vedením trenéra Daniela Šmejkala už druhou sezonu až na pár záblesků trápí, v tomto ročníku je čím dál patrnější, že soubor „sklářů“ se pod svým koučem nikam neposouvá, spíše naopak. I ti, kteří nejsou fotbalovými experty vidí, že Tepličtí tápou a jejich kouč si neví rady.

Šmejkal je aktuálně nejdéle sloužícím prvoligovým trenérem, dříve než na Stínadla přišel ze Sokolova, neměl s nejvyšší soutěží žádné zkušenosti jako hlavní trenér. Během dvou sezony jich těžko nabyl tolik, aby věděl, jak z podobné bryndy. Přesto mu patří díky. V první sezoně působil jako čerstvý a svěží vítr, k dispozici měl i kvalitnější kádr, Severočeši díky fantastickému jaru bojovali o poháry. Druhá sezona už byla výrazně slabší, její závěr byl přímo otřesný. Do podobného stadia dospěly výkony týmu i nyní, regrese je patrná. Hráči si nevěří, na hřišti působí dojmem, že neví, co hrát, Šmejkal evidentně „šlape vodu“, důkazem toho budiž  nesmyslné točení hráčů na pro ně netypických postech.

Koho za něj? Pro mě by byl první variantou Luboš Kozel, ten je však u mládežnické reprezentace. Nabízí se oslovit Stanislava Hejkala, fotbalového odborník, který s juniorkou Teplic na jaře vyhrál titul. Hráči za ním půjdou, dokáže v kabině vytvořit skvělé klima. Vhodná jsou i jména dalších mužů, kteří jsou s Teplicemi spojení: Habanec, Frťala. Na Stínadlech už působí Štěpán Vachoušek, na mládežnickém úseku je ho ale škoda, funkce sportovního ředitele by pro něho byla tím pravým místem. Kromě výměny kouče by představenstvo FK Teplice mělo přemýšlet i o tomto kroku. Když velký třesk, tak velký…