Už v létě bylo avizováno, že klub jedná se třemi subjekty, které by se případně mohly stát jeho novými vlastníky. „Doba je složitá. Ale stále jednáme. V průběhu ledna či února se dozvíme, zda půjdeme v jednáních se zájemci do hloubky, nebo se budeme orientovat na jiné varianty. Variantou je i to, že by vlastníkem zůstala firma AGC, která by v případě, že by si vzal nový vlastník akciovku, podporovala mládež; ve hře je například jakási mládežnická akademie AGC,“ přibližuje ředitel FK Teplice Rudolf Řepka.

Poznáte slavnou teplickou legendu?
KVÍZ: Kolik poznáte slavných hráčů fotbalových Teplic?

Nový šéf divize AGC, která má na starosti fotbal, dal Řepkovi na hledání nového vlastníka čas. „Cítíme od něj poměrně velkou podporu a trpělivost. Líbí se mu naše sportovní práce i naše společenské aktivity. I v nich by nás AGC dál podporoval. Mám z toho dobrý pocit, nemusíme tak jednání urychlovat nebo klub prodávat pod cenou.“

Řepka vyloučil, že by do Teplic vstoupil egyptský kub Al-Ahly, s nimiž také jednal. „Tahle větev je mrtvá. Měli jsme představu, že by hledali uplatnění pro své hráče v Evropě, že by si nás koupili a vyplatilo by se jim sem dávat hráče a ukazovat je světu. Ale ochladlo to,“ přiznává teplické šéf.

Košťanský Lukáš Kopřiva umí zaperlit.
ANKETA: Fotbalisté na Teplicku perlili. Vyberte hlášku roku 2022!

Fotbalová veřejnost v zimě také řeší případný odchod objevu podzimu Abdallaha Gninga. Senegalec v lize výrazně vyčníval, proto se spekuluje, že po něm sáhne některý z tuzemských top klubů, nevylučuje se ani přesun do ciziny. Řepka ale tvrdí, že zatím žádná oficiální nabídka na stůl jeho kanceláře nepřistála. „Jen se na něj vyptávali. Sám za sebe jsem rád, protože je to kvalitní hráč; budeme ho na jaře potřebovat. Možná, že jsou kluby opatrnější, protože zatím zářil jen půlrok; potřebuje podávat kvalitní výkony déle. Kolikrát někdo přestoupil za 20 miliónů a za půl roku se ho ten klub zbavoval. I proto podle mě kluby vyčkávají.

„Na druhou stranu bychom rádi po Alexovi Královi zase někoho prodali a udělali si opět dobré jméno, aby sem chodili zajímaví hráči,“ přidává sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.

S tím Řepka pochopitelně souhlasí, protože prodej Gnigna by pro klub znamenal výrazný přísun peněz, který by rozhýbal jeho téměř stojaté přestupové vody. „Naše finanční situace je poměrně stabilizovaná. Určitě bychom nechtěli v tomhle případě jít pod cenu. Když nabídka nebude velmi atraktivní, chtěli bychom si ho nechat, aby nám pomohl sportovně v průběhu jara. Což nám dává smysl.“

Ivan Hlinka
Kvíz: Kolik poznáte slavných hráčů hokejového Litvínova?

Jakou představu o ceně za prodej svého drahokamu Tepličtí mají? „Nebráníme se ani 50 miliónům,“ usmívá se Vachoušek. „To bychom si všichni gratulovali,“ dodává už s vážnou tváří. „Ale za cenu, za kterou jsme prodali před lety Džeka a Fenina, Gnigna asi neprodáme, ty částky šly od té doby dolů. Navíc většinou zahraniční kluby skupují mladší hráče. Aby skoro 25letý fotbalista šel ven, to už musí být špičková kvalita,“ míní klubová legenda.

Teplice chtěly, aby na Stínadlech hrál po půl roce opět záložník Fortelný, ten však nakonec kývl Olomouci. „Byl naší prioritou, tak mě trošku mrzí, že to nedopadlo. Sparta i manažer souhlasili, aby k nám šel hostovat, ale nakonec jsem si přečetl, že je na Hané. Říkal, že chce hrát v klubu, který je v tabulce nahoře, v tomto ohledu jeho sportovní cíle chápu,“ je smířlivý trenér Jiří Jarošík.

Na sever Čech nedorazil ani ústecký odchovanec Vasil Kušej, kterého skláři také sledovali, rozhodl se podepsat v Mladé Boleslavi. „Měli jsme ho na radaru, hodně makal, šanci v lize si zaslouží. Škoda, že se nerozhodl pro nás.“

Poznáte muže na snímku? Pusťte se do našeho sparťanského kvízu!
KVÍZ: Sparta slaví 129 let. Poznáte všechny slavné fotbalisty pražského klubu?

Tradiční ligový klub bude dál rozhazovat sítě, dlouhodobě touží po urostlém stoperovi. „A také bychom potřebovali desítku, podhrot,“ ví Jarošík.

Žlutomodří otestují 22letého záložníka Karlových Varů Yayu Kadera Tourého (Pobřeží Slonoviny) a stopera Sparty B Lukáše Huška, který prošel mládeží Leicesteru City, v přípravě zkusí i odchovance Jakuba Emmera a z Varnsdorfu si stahují dalšího svého hráče Matěje Radostu, který ve druhé lize předváděl nadstandardní výkony. „Věříme, že si formu přenese i do našeho týmu. Do Varnsdorfu naopak posíláme Josefa Švandu, na hostování pravděpodobně pošleme i další mladíky, zatím jednáme o hostováních pro Yehora Tsykala a Jakuba Křišťana, aby měli pravidelné herní vytížení v profesionálním fotbale,“ informuje Vachoušek.

Jarošík očekává, že pro Teplice budou posily hráči, kteří na podzim laborovali s různými zraněními. „Dramé, Fila… A třeba si o šanci řeknou dobrými výkony mladíci Čičovský, Chaloupek nebo překvapí někdo jiný."