Grigar čekal na jubilejní nulu pět zápasů nejvyšší soutěže od dohrávky 23. kola proti Liberci, která znovu otevřela sezonu přerušenou koronavirovou přestávkou. „Musím přiznat, že jsem to moc nesledoval. Až když přišla ta 99. s Libercem, tak jsem to samozřejmě zaznamenal. Jsem za tu stou moc rád, už bude klid a teď musíme pracovat dál, ať se v klidu zachráníme,“ přeje si zkušený gólman. „Každý se mě ptal, kdy ta nula přijde. Ale mně to bylo jedno, hlavně jsem chtěl, abychom zase vyhráli. Bylo mi šumák, jestli to bude s nulou,“ dodává.

„Já jezdím s Grigym autem, tak jsem o tom věděl. Ale i další kluci. Moc jsme si přáli, aby mu to už vyšlo. Doufám, že teď něco dá do kabiny, ale sám je pokladník, tak nám možná zatají, že se za stou nulu platí,“ usmívá se Grigarův spoluhráč Jakub Řezníček.

Teplice - Příbram 4:0
Trenéra máme rádi. Nechceme, aby skončil, říká Řezníček za teplickou kabinu

Sedmatřicetiletý Grigar s dvěma starty za reprezentaci začal ligovou kariéru na pražské Spartě, v Teplicích působí od ledna 2009. Minulý týden podepsal smlouvu na další rok. „Volali mi z jiných klubů, ale pro mě to nepřicházelo v úvahu. Jsem tady už dlouho, skoro dvanáct roků a jsem za to moc rád! Samotného mě překvapuje, že je to taková doba. Zatím se cítím dobře a nejsem zraněný, takže dokud mi to půjde i na tréninku a budu vědět, že mám týmu co dát, tak bych chtěl pokračovat. Doufám, že ještě nějaké ty nuly přibudou.“

Grigar je 22. členem Klubu ligových brankářů, kam spadají i českoslovenští hráči. Nejvýše postaveným stále aktivním gólmanem je ostravský Jan Laštůvka, před Grigarem figuruje ještě i českobudějovický Jaroslav Drobný. Dvě nuly scházejí do Klubu ligových brankářů Tomáši Vaclíkovi ze Sevilly.
Teplický gólman si v dresu „sklářů“ připsal 89 nul, dalších 11 má ještě z působení Spartě. Celkem nastoupil do 289 ligových zápasů, 24 z toho odchytal za Pražany.

Už nyní patří odchovanec vítkovického fotbalu k brankářským legendám FK Teplice. Tou největší je Jiří Sedláček s 339 ligovými duely, v nichž ve 119 případech udržel čisté konto.

Teplice - Příbram 4:0
FOTO: Teplice se doma uvolnily, daly Příbrami čtyřku. Grigar má stou nulu