Jablonec vstoupil do zápasu výborně. Jeho tlak vyvrcholil v 10. minutě, kdy se před Grigarem nadvakrát neprosadil Krulich. Hra pokračovala dál, poté ale sudí Batík po intervenci VARu odpískal proti „sklářům" pokutový kop za ruku Tsykala, k níž došlo při nekontrolovatelném pádu obránce hostů, jenž byl zaviněný přistrčením dotírajícího jabloneckého forvarda. Tepličtí se hodně zlobili, jejich trenér Frťala dokonce viděl žlutou kartu. Kratochvíl penaltu s přehledem proměnil, Grigara poslal na opačnou stranu než míč.

Jablonec - Teplice 3:2
Že jsme nevrátili míč? Jablonec ho nezakopl, byla tam jeho ztráta, řekl Frťala

Vyrovnání se zrodilo o deset minut později, znovu na hřišti plály emoce. Jablonec totiž zakopl po faulu Tsykala na Martince míč, aby mohl být jeho hráč ošetřený. „Žlutomodří" ho nesportovně nevrátili a po centru Radosty a prodloužení míče Yasserem doklepl balón za Hanuše Havelka.

Jaroslav Tvrdík
KOMENTÁŘ: Když milionáři trpí v autobusu. Tvrdík opět sklouzl k populismu

Do kabin šli ale s úsměvem na rtech Jablonečtí. Chvíli před přestávkou nechal Havelka odcentrovat Aléguého, „kulatý nesmysl" propadl na zadní tyč, kde ho nešťastně usměrnil do vlastní branky Urbanec.

Po obrátce se hosté z lázeňského města snažili vyrovnat. Podařilo se jim to v 65. minutě, kdy si pro penaltu došel nejlepší teplický hráč Yasser. Havelka si tváří v tvář Hanušovi věděl rady - 2:2!

Teplice se poté tlačily za vítězným gólem, Jablonci totiž po inkasovaném gólu spadl řetěz z motoru, který mu před tím celkem dobře fungoval. Yasserovu gólovou hlavičku vytáhl výtečně Hanuš, vzhledem k vývoji střetnutí se ale poněkud překvapivě zablýskalo na druhé straně hřiště. Jovović vyslal do brejku střídajícího Chramostu, který pláchl teplické obraně a po kličce brankáři Grigarovi a požehnání VARu mohl slavit vítěznou trefu.