„Je pravda, že některé výsledky nám až tak moc nenahrávají, ale my se díváme furt nahoru. Chceme zůstat v první šestce a v ní být co nejvýš, ale záleží na tom, jak ty zápasy budeme zvládat hlavně gólově,“ říká forvard Jablonce Martin Doležal.

Zeleno-bílé trápí v posledních dvou zápasech především nulová střelecká potence, přestože herně Radova parta nevypadá na hřišti špatně. Naposledy Jablonečtí trápili Plzeň, ve Štruncových sedech prohráli 0:1.“Hra sice byla dobrá, ale pouze po šestnáctku. Měli bychom zlepšit finální fázi a hlavně centry. V Plzni  to lítalo hodně nahoru a domácí to stačili vždy odvrátit,“ vybavuje si z utkání na západě Čech.

„S naší fotbalovostí jsem spokojen, výkon byl hodný první šestky. Náš mančaft má sílu, i přes ty změny, které se v zimě udály. Chyběl nám ale klid ve finální fázi. Na herní kvalitu musíme navázat v utkání s Teplicemi. Chce to k tomu přidat branky, protože teď góly nedáváme. Musíme se od toho odrazit a věřit, že v dalším utkání už branku vstřelíme,“ zůstává Petr Rada optimistou.

V Teplicích řeší, jak nahradit vykartované trio. „To je realita, nedá se nic dělat. Musíme si pomoct z vlastních řad. Místo Ljevy dostane šanci Soungole, čeká na ni už dlouho, na pravém obránci by měl hrát Hyčka a nad postem pravého záložníka ještě přemýšlíme, máme tam několik variant,“ říká trenér Stanislav Hejkal. Ten také dobře ví, kde je největší síla Jablonce. „Musíme pokrýt středovou řadu a také vysokého útočníka Doležala. Musíme si s tím poradit. Zatím se nám na vysoké útočníky na jaře moc nedařilo, Škoda, Wágner i Smola nám dělali problémy,“ přiznává.

O tom, že by se snažil jabloneckou ofenzivu rozbít destruktivní hrou, Hejkal nepřemýšlel. „Budeme hrát pořád stejně. I kluci, co nebyli v základu, s námi naši hru trénovali. Rozhodně chceme být aktivní, ale uvidíme, co nám soupeř dovolí. Máme k Jablonci respekt, ale ne strach. Určitě budeme odvážní, to slibuji!“ 

"Máme v zádech výhru s Opavou, do Jablonce se nám pojede dobře, zkusíme tam něco urvat. Určitě se nám bude hrát uvolněněji, než kdybychom nad Opavou nevyhráli, nebudeme pod tlakem, moc se od nás nečeká," ví stoper Teplic Jan Shejbal.