V neděli prohrál s Prostějovem doma v duelu s Opavou 0:1, ale z pohledu trenérské kariéry Jiřího Jarošíka se hrál důležitější duel daleko na na severu Čech. Teplice po remíze 0:0 s Olomoucí odvolaly trenéra Radima Kučeru. A právě Jarošík se má stát jeho nástupcem. Prostějov kouče uvolní a zná už i jméno nového šéfa lavičky.

Na Stínadlech bylo v neděli v podvečer pořádně rušno. Po duelu se Sigmou vedení „žlutomodrých" sáhlo k odvolání kouče Kučery, který z devíti zápasů nové sezony vyhrál jen jeden. 

„Jarošík je jednou z variant. Budeme o tom na představenstvu jednat v pondělí," řekl Deníku ředitel FK Teplice Rudolf Řepka. 

O tom, že varianta „Jarošík" je tou nejhlavnější, svědčí večerní zprávy z Prostějova. Ten svého kouče uvolnil a mezitím se domluvil s Danielem Šmejkalem. "Byla tam gentlemanská dohoda s předsedou Františkem Jurou," řekl sportovní ředitel 1. SK Prostějov Ladislav Dudík o zelené pro Jarošíka na cestě do Teplic. 

FORTUNA:LIGA: Teplice - Olomouc 0:0
Teplice opět bez výhry, trenér Kučera padl. Přijde z Prostějova Jarošík?

Společně s ním do lázeňského města zamíří i jeho dosavadní asistent Tomáš Hunal. Oba dva mají k „sklářům" silný vztah. Jarošík na severu působil v mládeži, Hunal na Stínadlech odkopal několik sezon na sklonku kariéry. 

Jarošík do Prostějova přišel teprve v létě, kdy vystřídal Pavla Šustra. Ve druhé lize odkoučoval 9 utkání s vyrovnanou bilancí 4 výher, 1 remízy a 4 porážek. V poháru přešel přes soupeře z nižších soutěží do 3. kola, kde padl s prvoligovou Bohemkou.

"Do ligy jsme poslali v poslední době několik hráčů, teď i druhého trenéra. Na jednu stranu je to pro nás dobré vysvědčení, na druhou zase další komplikace. Hráči si budou muset zvyknout na třetího kouče v krátké době," uvedl Dudík.

V Teplicích by měl smlouvu podepsat v úterý. V pondělí jeho příchod ale musí ještě posvědit klubové představenstvo Severočechů. 

Prostějovští hráči se můžou těšit na Daniela Šmejkala, který v Teplicích vedl tamní prvoligový tým v letech 2016 - 2018. Asistenta mu na Hané, stejně jako ve Vlašimi, bude dělat Michal Šmarda.