„Moc se těším na další působení v Teplicích. Věřím, že v dalších sezonách půjdeme nahoru a bude se nám dařit,“ přeje si Jukl, který se svým týmem stále ještě nemá jistotu záchrany.

Jeho mateřský klub Hradec Králové si už vybojoval potup do nejvyšší soutěže. „Robovi děkujeme za všechno, co pro klub odvedl. Těšíme se, že se s ním budeme potkávat v lize,“ říká sportovní ředitel Hradce Jiří Sabou na adresu hradeckého odchovanec.

Postupové oslavy hradeckých fotbalistů, v čele trenér Zdenko Frťala.
Frťala a Teplice? „Je to otevřené. Ještě není nic hotové," říká kouč

S Votroky slavil postup i teplických odchovanec Petr Kodeš, který byl v letošní sezoně součástí trejdu s Juklem. Také Hradec uplatnil na Kodeše opci a ten se tak stal kmenovým hráčem Východočechů. „Ukázal, že je přesně tím typem hráče, kterého jsme potřebovali: pracovitý bojovník, navíc lídr v kabině. Přispěl k postupu a uplatnění opce bylo logickým krokem,“ vysvětluje Sabou.

I v Teplicích si výměnu pochvalují. „Robert se v nejvyšší soutěži velmi dobře adaptoval a zabydlel se v základní sestavě. Uplatnění opce bylo naší prioritou. Jde o mladého hráče s velkým potenciálem,“ říká ředitel Teplic Rudolf Řepka. „Úkoly na pozici číslo šest plní výborně. Jsem rád, že spojil svou budoucnost s naším klubem,“ dodává sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.