Stalo se to, co si nikdo na Stínadlech nepřál, skláři spadli do ošidné baráže, která je hlavně o nervech, o hlavě. Není pochyb o tom, že Teplice mají daleko lepší tým, než má druholigová Vlašim. Pokud je ale bez absencí klíčových hráčů a pokud je správně mentálně nastavený. Během sezony se žlutomodrým nevyhnula zranění, spíš jich bylo hodně než méně, a vinou různých okolností se dostávali do psychické nepohody. Zápasy byly jako na horské dráze, fanouškům se z té jízdy dělalo často nevolno.

Jak správně poznamenal klubový ředitel Rudolf Řepka, teď není čas na analýzy, i když po sezoně je nutné situaci rozebrat do hloubky. Teď nastává chvíle, kdy je potřeba tým i fanoušky pořádně vyburcovat, už jde o všechno! Vedení FK Teplice udělalo krok v podobě volného vstupu na čtvrteční domácí duel, navíc první tři tisícovky láká na pivo zdarma. Hráči na Stínadlech potřebují cítit co nejvyšší podporu, tento krok je správný a nutný.

Jakub Mareš
Mareš před baráží: Musíme dát kabinu dohromady, ega musí jít stranou

Bohužel je nutné motivovat i některé hráče, protože řada z nich je bez smlouvy nebo v severočeském klubu hostují. Niterný vztah k ke klubu má jen pár srdcařů, nebuďme bláhoví. Jistě, ti ostatní hrají o své smlouvy, o svou budoucnost. Ale to, aby se bili za Teplice jako například Vondrášek, Mareš nebo Grigar, aby vnímali, že pro Teplice je fotbalová liga neoddělitelnou součástí? Troufnu si říct, že stejnou motivaci nemají. Je proto nabíledni, aby dostali možnost sáhnout si na mimořádné prémie, které by mělo vedení do kabiny vypsat. Motivace těchto fotbalistů poletí výrazně nahoru a samotnému klubu se investice vrátí v podobě zachování příslušnosti k prvoligové elitě, v níž se točí daleko větší peníze, než je tomu o patro níže. Je čas mobilizace!

Diváci na fotbale Teplice - Pardubice
FOTO: Kdo v sobotu usnul na Stínadlech? Podívejte se na fotky znuděných fanoušků