Absence Baroše byla znát už před týdnem, kdy Slezané v derby pouze remizovali 1:1 s Karvinou. „Podle mě Baníku bude hodně chybět. Je tam hlavní lídr, střílel góly, vzal to na sebe,“ myslí si stoper Teplic Alex Král. Karviná navíc na Ostravany vyzrála takticky, kapitulovala, až když měla na hřišti o muže méně. „I my musíme hrát dobře takticky. Měli jsme přípravu i na videu, trenéři dělají vše pro to, abychom po této stránce byli dobře připravení. Věřím, že pokyny, které dostáváme, budou ku prospěchu. Hlavně je musíme na hřišti plnit!“ říká obránce Tomáš Vondrášek.

Ostrava je aktuálně čtvrtá v tabulce, i bez Baroše mají velmi kvalitní kádr. „Jsou to dobří fotbalisti, hrají dlouho spolu. Je to tým, který nedá nikomu nic zadarmo, jsou poctiví, hodně běhaví,“ upozornil Vondrášek.

Tepličtí naopak hrají ve spodku tabulky, na poslední Slovácko mají náskok pouhých tří bodů. „Ale je zatím odehráno jen dvanáct kol, tabulka je hodně vyrovnaná, můžeme ještě poskočit hodně nahoru. Je ale důležité, abychom získávali pravidelně body. Hlavně doma se musíme zlepšit, zatím máme jen dvě domácí výhry, což je rozdíl oproti loňsku, kdy jsme doma snad celý podzim neprohráli,“ všimli si Král. „Ale ta výhra na Slovácku nám psychicky hodně pomohla, tak věřím, že teď přijde opravdu velké zlepšení,“ dodává.

Duel bude specifický pro Tomáše Vondráška, který právě v pátek slaví své 31. narozeniny. „Myslím si, že je to snad poprvé, co to takhle na den vyšlo. Doufám, že mi to přinese štěstí a že narozeninový den bude zároveň i den vítězný, snad bude po zápase dvojitý důvod slavit. My hlavně musíme potvrdit ty tři body ze Slovácka, jinak nebudou mít takovou cenu,“ upozorňuje Vondrášek.